X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niech walczy o swoją niewinność przed sądem". Piotr Borys o sprawie Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 17:14
- Areszt tymczasowy, jak wiemy, jest ostatecznością. Jego notoryczne przedłużanie może być oznaką albo bardzo słabej pracy prokuratury, albo działań politycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej. 

Sąd Okręgowy w Warszawie w poniedziałek nie przedłużył aresztu Sławomirowi Nowakowi. Podejrzany o korupcję były minister transportu opuścił w poniedziałek Areszt Śledczy Warszawa-Białołęka. Został objęty dozorem i zakazem opuszczania kraju. Musi też wpłacić 1 mln zł poręczenia majątkowego.

Radosław Fogiel 1200.jpg
Radosław Fogiel: Sławomir Nowak kontynuuje linię obrony rozpoczętą przez Donalda Tuska

- Areszt tymczasowy, jak wiemy, jest ostatecznością. Jego notoryczne przekładanie może mieć często znamiona albo bardzo słabej pracy prokuratury, albo działań politycznych - powiedział Piotr Borys.


Posłuchaj
11:11 PR24_mp3 2021_04_13-16-36-41.mp3 Piotr Borys o sprawie Sławomira Nowaka (Rozmowa PR24)

- W związku z tym, jeżeli nie przedstawiono aktu oskarżenia, zapewne sąd uznał, że materiał dowodowy jest wystarczający, aby wypuścić pana Sławomira Nowaka, który będzie dbał i walczył o swoją niewinność przed niezależnym sądem - dodał poseł. 

Jego zdaniem "w tej sprawie możemy mieć więcej zaufania do sądu niż do prokuratury, która inaczej traktuje sprawę respiratorów albo afer, które były w CBA czy SKOK-u Wołomin". - W tej sprawie niech Sławomir Nowak Walczy o swoje dobre imię, o swoją niewinność, przed sądem - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR24"
Prowadził: Adrian Klarenbach
Gość: Piotr Borys (KO)
Data emisji: 13.04.2021
Godzina emisji: 16.35

bartos

Czytaj także

"Problem wiarygodności sądów". Marek Formela o sprawie Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:15
- Wbrew temu co mówią sędziowie, mam wrażenie, że nastąpiło naruszenie równowagi ustrojowej między uczestnikami władzy publicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela ("Gazeta Gdańska") o upolitycznieniu wymiaru sprawiedliwości w kontekście sprawy Sławomira Nowaka.
rozwiń zwiń