X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Uczniowie od klasy IV wzwyż nie powinni wracać do szkoły". Bernacki o funkcjonowaniu szkół

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 18:22
- Jest cała gama kwestii, które staramy się na bieżąco rozwiązywać, w bezpośrednim porozumieniu z kuratorami, z Radą Główną Szkolnictwa Wyższego czy konferencjami rektorów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, komentując funkcjonowanie edukacji w czasie pandemii koronawirusa. 
Audio
  • Włodzimierz Bernacki: w obecnej sytuacji pandemicznej uczniowie od klasy IV wzwyż, póki co, nie powinny wracać do szkoły
Prof. Włodzimierz Bernacki
Prof. Włodzimierz BernackiFoto: PR24/Adam Koniecki

Podczas rozmowy poruszono temat działania edukacji w sytuacji przeważającego trybu nauki zdalnej. 

nauka zdalna 1200 free
Nauka zdalna. Co zrobić, by dzieci nie spędzały całego dnia przed komputerem?

Na pytanie o przewidywane dalsze kroki dotyczące funkcjonowania placówek edukacji, wiceminister odpowiedział, że "musimy cierpliwie czekać i reagować na zmieniającą się rzeczywistość". - W obecnej sytuacji pandemicznej uczniowie od klasy IV wzwyż, póki co, nie powinni wracać do szkoły - dodał.

Posłuchaj
12:34 _PR24_AAC 2020_11_19-17-36-06_for_media.mp3 Włodzimierz Bernacki: w obecnej sytuacji pandemicznej uczniowie od klasy IV wzwyż, póki co, nie powinny wracać do szkoły

 

Gość audycji zwrócił także uwagę na istniejące korzyści stworzone koniecznością przeformułowania działalności placówek. - Niegdyś bardzo wiele mówiliśmy o tych programach, które mogły pomagać w kontakcie pomiędzy wykładowcą, a studentem. Próbowano wdrażać te programy. Pandemia spowodowała to, że tempo wprowadzania i realizowania programów zdalnego nauczania jest w tej chwili niesamowite - zauważył profesor. 


Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Rozmowa PR 24"
Prowadził: Adrian Klarenbach
Gość: prof. Włodzimierz Bernacki (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 19.11.2020
Godzina emisji: 17.36

PR24/kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dzieci nie mogą spędzać większości dnia przed ekranami". Apel wiceminister rodziny do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 09:32
Wynikający z pandemii lockdown i ograniczenie innych aktywności mogą pogłębić problem uzależnienia dzieci i młodzieży od internetu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez resort rodziny i polityki społecznej rodzice zdają sobie z tego sprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie doceniamy potrzeby ładu zewnętrznego". Psycholog dziecięcy o nauce zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:48
- To, jak rodzice wraz ze swoimi dziećmi przejdą przez czas zdalnej edukacji, zależy nie tylko od nich. Ważne są też np. warunki lokalowe czy posiadany w domu sprzęt komputerowy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana wymagań na maturze i egzaminie ósmoklasisty? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 18:52
Zmiana wymagań na maturze i na egzaminie ósmoklasisty będzie jednorazowa i dotyczyć będzie tylko egzaminów w 2021 r. - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Podał, że dotyczyć będzie wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, oraz że podstawa programowa pozostaje bez zmian.
rozwiń zwiń