X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nie jest zaskoczenie". Artur Soboń o możliwej zmianie kandydatki PO na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 17:22
- Wykorzystuje się formułę nowych wyborów, żeby tę kandydatkę zmienić. Od samego początku mówiliśmy, że to jest intencja koleżanek i kolegów z PO, aby tych wyborów ostatecznie nie przeprowadzić i zmienić kandydata - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Audio
  • Artur Soboń o wyborach prezydenckich ("Rozmowa PR24")
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

W mediach pojawiły się nieoficjalne informacje wskazujące na to, że w Platformie Obywatelskiej zapadła decyzja o zmianie kandydatki na prezydenta. Małgorzatę Kidawę-Błońską ma zastąpić Rafał Trzaskowski. W Polskim Radiu 24 informacje te komentował Artur Soboń.

kid1200-en.jpg
Nieoficjalnie: Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania, ma ją zastąpić Trzaskowski

"To od początku było intencją PO"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że doniesienia medialne na razie nie zostały potwierdzone oficjalnie przez polityków partii opozycyjnej. - Ta decyzja dziś jest jeszcze nieoficjalna, to są jakieś wewnętrzne dyskusje w ramach Platformy Obywatelskiej. Ale być może jutro rzeczywiście formalnie zostanie ona ogłoszona przez liderów PO - mówił wiceminister aktywów państwowych.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "Opamiętajcie się". Gronkiewicz-Waltz apeluje do członków PO ws. kandydata w wyborach

- Nie jest to jakieś szczególne zaskoczenie, że wykorzystuje się formułę nowych wyborów, w których prawa nabyte ma obecna kandydatka PO, czyli pani marszałek Kidawa-Błońska, do tego, żeby tę kandydatkę zmienić. Od samego początku mówiliśmy, że to jest intencja koleżanek i kolegów z PO, aby ten chaos pogłębiać właśnie po to, aby tych wyborów ostatecznie nie przeprowadzić i zmienić kandydata. Pewnie za chwilę, czyli jutro, się to potwierdzi - podkreślił.

Co teraz zrobi Senat?

Artur Soboń zaznaczył, że decyzja nie jest zaskakująca, stwierdził także, że może ona wynikać z tego, że Rafał Trzaskowski być może uznawany jest w PO za lepszego "fajtera", który mógłby stawić czoło Szymonowi Hołowni. Jak podkreślił jednak, co innego może być w najbliższych dniach interesujące.

EN_bg1200.jpg
Marek Pęk: marszałek Grodzki nie jest w pełni suwerenny, słucha Borysa Budki

- Proszę zwrócić uwagę, jak za chwilę pracować będzie Senat. Zdaniem marszałka Tomasza Grodzkiego przetrzymywanie 30 dni ustawy, która tworzyła reguły gry w wyborach na urząd głowy państwa, to jest rzetelna praca. A jak trzeba by rzeczywiście prowadzić kampanię wyborczą, to pewnie za chwilę okaże się, że raz, dwa, trzy zwołamy Senat i bardzo szybko będzie przyjęta ustawa. Bardzo szybko będzie procedowana tak, żeby dać szansę panu prezydentowi Trzaskowskiemu na to, aby mógł zarejestrować swoją kandydaturę, aby mógł prowadzić jak najdłużej kampanię wyborczą - mówił polityk PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 14.05.2020
Godzina emisji: 16.33

PR24/jmo

Czytaj także

Dr Sergiusz Trzeciak: zabrakło spójności w przekazie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 21:34
- Niskie poparcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to jest pewien fenomen. Dotychczas mieliśmy raczej do czynienia z taką sytuacją, że kandydat opozycyjny startował z bardzo niskim wynikiem, a w ciągu tygodni czy miesięcy kampanii zyskiwał na poparciu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak, politolog i specjalista ds. marketingu politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dość krótka ławka". Rozenek o szansach na zmianę kandydatury Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:09
- Nie bardzo widzę nazwisko, które mogłoby zastąpić panią Małgorzatę Kidawę-Błońską. (…) Zmianą jakościową byłoby to, gdyby Donald Tusk zechciał kandydować - powiedział Andrzej Rozenek, poseł Lewicy, który skomentował doniesienia wskazujące na możliwość wystawienia przez Koalicję Obywatelską nowego kandydata w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubnauer: Kidawa-Błońska wie, czym jest praworządność i czym są zasady

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 17:22
- Uważam, że Małgorzata Kidawa-Błońska zapłaciła swoją cenę za to, że zdecydowała się powiedzieć, że nie będzie legitymizować wyborów, które nie będą zgodne z podstawowymi zasadami konstytucyjnymi - mówiła w Polskim Radiu 24 była przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
rozwiń zwiń