X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marek Suski: PO chce wyborów po 15 lipca. To grozi luką konstytucyjną

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 18:52
- PO proponowała, żeby wybory odbyły się 15 lipca, a może później. Przez to byłoby tak, że skończyłaby się kadencja obecnego prezydenta, a nie mielibyśmy wybranego nowego prezydenta. Byłaby taka konstytucyjna luka i państwo w tym momencie nie bardzo by mogło funkcjonować - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski.
Audio
  • Marek Suski o wyborach prezydenckich ("Rozmowa PR24")
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24/PJ

Marek Suski wraz z Przemysławem Czarnkiem byli reprezentantami Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu ugrupowań parlamentarnych zorganizowanym przez Lewicę w sprawie wyborów prezydenckich. Polityk relacjonował w Polskim Radiu 24 przebieg wydarzenia.

kidawa 1200 pap (4).jpg
wPolityce.pl: przesądziły fatalne sondaże, KO ma nowego kandydata za Kidawę-Błońską

Suski: kompromisu chcą Lewica, PSL i Konfederacja

Poseł PiS podkreślił, że celem okrągłego stołu - jak to zrozumieli politycy obozu rządzącego - miało być znalezienie kompromisu, wspólne ustalenie pewnych poprawek do ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich, także takich, które mógłby zaakceptować Senat. Podkreślił, że takie podejście wyczuwało się ze strony części polityków.

- Wydaje się, że przynajmniej ze strony Lewicy i ze strony PSL-u były takie intencje, bo wypowiedzi zmierzały w kierunku tego, żebyśmy spróbowali uzgodnić jakieś poprawki, które można by było wspólnie przyjąć w Senacie, a później ewentualnie razem w Sejmie, jeżeli projekt wróci. Prowadzący spotkanie poseł Gawkowski proponował, żebyśmy spróbowali znaleźć przynajmniej niektóre poprawki, które będą do zaakceptowania, które będą poprawiać sytuację - mówił Marek Suski.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Andrzej Duda spotkał się z Tomaszem Grodzkim. "Prezydent prosił o sprawne procedowanie ustawy ws. wyborów"

Podkreślił, że podobne - chociaż mniej wyraźnie wyartykułowane - stanowisko miała Konfederacja. Jak zaznaczył, politycy PiS-u również wyrazili gotowość do poszukiwania kompromisów.

"PO wciąż dąży do przełożenia wyborów"

eastnews jarosław kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: opozycja nie uznaje reguł demokratycznych

- Natomiast problem, jak zawsze, miała Platforma, ponieważ tu proponowali, żeby wybory się jednak odbyły 15 lipca, nie wcześniej, a może później. Z tego wynikałoby, że mielibyśmy sytuację do tej pory niespotykaną. Byłoby tak, że skończyłaby się kadencja obecnego prezydenta, a nie mielibyśmy wybranego nowego prezydenta. Byłaby taka konstytucyjna luka i państwo w tym momencie nie bardzo by mogło funkcjonować - podkreślił Marek Suski.

Poseł PiS zaznaczył, że wybory powinny odbyć się jak najszybciej. Orientacyjną datą, którą podał, był 28 czerwca, chociaż zaznaczył, że gdyby Senat gotów był szybko zająć się ustawą o wyborach prezydenckich, ten termin mógłby być jeszcze szybszy. Niestety - jak podkreślił - z większością senacką i kierującym Senatem marszałkiem Grodzkim obóz rządzący ma złe doświadczenia.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Suski (PiS)
Data emisji: 13.05.2020
Godzina emisji: 17.34

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dość krótka ławka". Rozenek o szansach na zmianę kandydatury Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:09
- Nie bardzo widzę nazwisko, które mogłoby zastąpić panią Małgorzatę Kidawę-Błońską. (…) Zmianą jakościową byłoby to, gdyby Donald Tusk zechciał kandydować - powiedział Andrzej Rozenek, poseł Lewicy, który skomentował doniesienia wskazujące na możliwość wystawienia przez Koalicję Obywatelską nowego kandydata w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są w nim rozsądne założenia". Jan Filip Libicki o projekcie ustawy dot. wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:53
- Jednymi z zasadniczych elementów projektu mają być zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego oraz potwierdzenie odbioru pakietu wyborczego. To ważne elementy powodujące, że w bardzo istotny sposób ważność, powszechność i tajność będą zabezpieczone - powiedział Jan Filip Libicki, senator Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń