X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik PSL: rolą opozycji jest teraz wspieranie rządu, a nie sianie paniki i plotek

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:29
- Teraz politycy są od tego, żeby działać, żeby się wreszcie zastanowić, jakie wnioski wnieść do ustaw antykryzysowych, gdzie szukać środków, jak ulżyć pracownikom i pracodawcom i skąd te środki przesunąć. Oby politycy wzięli sobie ten apel do serca, a nie skupiali się na politycznej wojnie - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka.
Audio
  • Miłosz Motyka o działaniach ws. koronawirusa w Polsce ("Rozmowa PR24")

W Polsce zdiagnozowano obecnie 68 przypadków zakażenia koronawirusem. Spośród zakażonych jedna osoba zmarła. O sytuacji politycznej w związku z pandemią mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka z PSL.

Marcin Kulasek 1200.JPG
Kulasek: nie ma możliwości, by nie współpracować z rządzącymi w obecnej sytuacji

"Nie rozsiewać plotek"

Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego został zapytany, jaka jest rola opozycji w obecnej, trudnej sytuacji w Polsce.

- Na pewno wspieranie rządu, wspieranie ministerstw, wskazywanie też, gdzie można pewną sytuację naprawić. Wiadomo, że nie wszystko widać z perspektywy Warszawy. Ważna jest też dobra współpraca marszałków i wojewodów na sztabach wojewódzkich. No i na pewno nie sianie paniki, niepotrzebnych informacji, rozsiewanie plotek, które nie służą bezpieczeństwu państwa - odparł Miłosz Motyka.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "Doniesienia o wyprowadzaniu wojsk na ulicę oraz zamykaniu miast to fake newsy". Szef MON dementuje

Podkreślił, że zdarzały się już takie nieodpowiedzialne wypowiedzi ze strony części polityków opozycji. - Myślę, że słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o tym, że rząd ukrywa przypadki koronawirusa w Polsce były nieodpowiedzialne. O tym mówię - wyjaśnił.

Apel do polityków wszystkich stron

Miłosz Motyka odniósł się do wypowiedzi i działań niektórych polityków, którzy pandemię koronawirusa wykorzystują w walce politycznej. Jak stwierdził, nie wie po co toczy się "ta polityczna nawalanka".

- To naprawdę ani zdrowia, ani bezpieczeństwa Polakom nie zapewni, ani nie uspokoi sytuacji, tylko ją zaogni - podkreślił.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent: wprowadzenie stanu wyjątkowego nie jest w tym momencie rozważane

- Teraz politycy są od tego, żeby działać. Teraz politycy mają sporo czasu, żeby się wreszcie zastanowić, jakie konstruktywne wnioski mogą wnieść do ustaw antykryzysowych, gdzie szukać środków, jak ulżyć pracownikom i pracodawcom i skąd te środki przesunąć. Oby politycy wzięli sobie ten apel do serca, a nie skupiali się na politycznej wojnie - zaznaczył Miłosz Motyka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Miłosz Motyka (rzecznik prasowy PSL)
Data emisji: 13.03.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Czytaj także

"Polska chwalona przez państwa UE". Szef Gabinetu Politycznego Premiera o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 19:12
- Premier Mateusz Morawiecki odbył wideokonferencję z szefami państw europejskich i był mocno chwalony m.in. za wprowadzenie kontroli sanitarnych na granicach. Inne kraje chcą postąpić podobnie - powiedział Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Prof. Zybertowicz: fake newsy groźniejsze niż nieodpowiedzialność polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 22:10
- Odpowiedzialność wymaga, by sygnalizowanie uchybień odbywało się raczej drogą wewnętrzną, by nie budzić niepokojów. Robienie balonu medialnego może wytwarzać efekty panikopodobne - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta. - Sytuacja jest istotna i nie należy jej lekceważyć - dodał prof. Maciej Gdula z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Ministerstwa Finansów: stabilność finansowa Polski pod kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:15
- Sytuacja jeśli chodzi o stabilność finansową Polski jest dobra. W obecną rzeczywistość wchodzimy z dużym zapasem. Jest zrównoważony budżet, wysokie wpływy z poszczególnych podatków oraz bardzo wysokie PKB - powiedział Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów, który odniósł się w ten sposób do wpływu pandemii koronawirusa na polską gospodarkę.
rozwiń zwiń