X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Krzysztof Lipiec: mam nadzieję, że ustalenia komisji VAT pojawią się przed Trybunałem Stanu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 18:00
- Podniosę rękę za Trybunałem Stanu dla Donalda Tuska i Ewy Kopacz jeżeli tylko taki wniosek się pojawi. Nie ulega wątpliwości, że sami sobie na to zasłużyli - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec, poseł PiS.
Audio
  • 26.08.19 Krzysztof Lipiec (PiS) o działaniu komisji śledczej ds. VAT

Szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała w swoim projekcie raportu z prac komisji zaproponował postawienie przed Trybunałem Stanu b. premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz, oraz b. ministrów finansów - Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. Jak napisał w uzasadnieniu, "Donald Tusk (...) z całą pewnością powinien posiadać wiedzę na temat nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowej. Wskazywały na to zarówno oficjalne dokumenty sporządzane przez urzędników Ministerstwa Finansów, raporty przygotowywane przez Komisję Europejską jak i apele pochodzące z branż szczególnie narażonych na negatywne skutki nadużyć".

Czytaj więcej
komisja-VAT-pap-1200.jpg
Projekt raportu komisji ds. VAT: Trybunał Stanu dla D. Tuska, E. Kopacz

>>>[CZYTAJ TAKŻE] NIK: dopiero rozwiązania rządu PiS uszczelniły system podatkowy

- Żeby państwo mogło dobrze funkcjonować musi mieć dobry budżet, którego za rządów PO-PSL nigdy nie było. Oni dobrze wiedzieli co się za tym wszystkim kryje - stwierdził Krzysztof Lipiec. Poseł PiS podkreślił również, że "Jacek Rostowski był głównym dowodzącym w ministerstwie finansów, a Mateusz Szczurek jako jego następca nic później dobrego nie zrobił". - Tkwiliśmy w bagnie, które było jeszcze przez nich pogłębiane. Ustalenia komisji ds. VAT są wiarygodne i mam nadzieje, że pojawią się one przed Trybunałem Stanu - powiedział.

Odpowiedzialność karna z lukę podatkową

Gość PR24 zaznaczył również, że nie tylko odpowiedzialność polityczna powinna dotknąć osoby, które nadzorowały instytucje państwa za rządów PO-PSL. - Mam nadzieję, że ustalenia komisji śledczej ds. VAT zawisną przed sądami karnymi. Taka odpowiedzialność też powinna objąć niektórych polityków, bo karuzele podatkowe są rzeczami skandalicznymi - ocenił. Poseł PiS zauważył również, że od 2015 roku znacznie zwiększyły się wpływy podatkowe do budżetu państwa. - Zmiana rządu wszystko odwróciła i znalazły się środki na projekty społeczne - dodał.

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku, aby zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Badała okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. Zgodnie z uchwałą Sejmu powołującą komisję, jej prace mają odnosić się w szczególności do działań, zaniedbań i zaniechań m.in. członków rządu, "w szczególności ministra właściwego do spraw budżetu, finansów publicznych i instytucji finansowych, i podległych im funkcjonariuszy publicznych".

Czytaj więcej
Szewczak PR24 1200
Janusz Szewczak: Donald Tusk jest ojcem chrzestnym podatkowych afer

>>>[CZYTAJ TAKŻE] W. Modzelewski: za VAT odpowiadali ludzie, którzy nie mieli o tym pojęcia

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 26.08.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komentarz Dnia: komisja śledcza ds. podatku VAT, brak deficytu w budżecie państwa, abp Jędraszewski

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 16:05
O projekcie raportu sejmowej komisji śledczej badającej aferę wyłudzeń VAT i propozycji postawienia przed Trybunałem Stanu: Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Mateusza Szczurka i Jacka Rostowskiego, a także o planie przyszłorocznego budżetu państwa, który nie będzie zakładał deficytu oraz o wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego w sprawie "tęczowej zarazy", która według niego odnosi się nie do ludzi, tylko do ideologii LGBT, rozmawiali Bartłomiej Godusławski ("Dziennik Gazeta Prawna") i Edyta Hołdyńska ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport komisji ds. VAT. Marcin Horała: skala luki godziła w bezpieczeństwo państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:59
Skala zjawiska godziła w bezpieczeństwo ekonomiczne państwa; osoby, na których ciążyły konstytucyjne obowiązki z sposób rażący ich nie dopełniły - powiedział szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS), kończąc w poniedziałek prezentację projektu raportu z jej prac. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Pociej (PO): zapowiedź pana Horały nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek realiami

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 17:37
– Zapowiedź o Trybunale Stanu dla Donalda Tuska i Ewy Kopacz to odpowiedź na pokrycie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości – powiedział Aleksander Pociej, senator Platformy Obywatelskiej. – Ze strony pana Horały mamy do czynienia z czystą polityką, czystą kampanią wyborczą – dodał.
rozwiń zwiń