X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozpruwacz kulturalny". Dom bolszewickiej elity w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 23:59
O historii rewolucyjnej generacji młodych bolszewików na przykładzie opowieści nakreślonej przez Yuri'a Slezkine’a w jego ponad tysiącstronicowej książce "Dom władzy".
Okładka książki Yuria Slezkinea Dom władzy, wyd. PIW
Okładka książki Yuri'a Slezkine’a "Dom władzy", wyd. PIWFoto: piw.pl

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego pod koniec 2019 roku ukazała się książka Yuri'a Slezkine’a "Dom władzy". To nowatorska opowieść znanego amerykańskiego historyka i eseisty poświęcona wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, gdzie zamieszkiwali wszyscy prominentni politycy najwyższych władz partii i rządu Związku Sowieckiego.

Pułascy 1200.jpg
Ród Pułaskich w dwóch tomach

Czytaj także:

Autor opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców "Domu Władzy" wybudowanego w centralnym punkcie dzielnicy Błota w Moskwie. Trudno znaleźć lepszą perspektywę do opowiadania o kulisach życia sowieckich ludzi na świeczniku. 

- Slezkine opowiada o elicie bolszewickiej, o kilku rodzinach w kluczowym dla bolszewizmu 20-leciu - mówił w audycji "Rozpruwacz kulturalny" prof. Wojciech Stanisławski.

Okładka 1200x660.jpg
Tahar Djaout - algierski autor, który zginął za wolność słowa

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

Posłuchaj
23:13 _PR24_AAC 2020_07_13-23-35-33.mp3 Prof. Wojciech Stanisławski o książce Yuri'a Slezkine’a "Dom władzy" ("Rozpruwacz kulturalny"/Polskie Radio 24)

 

***

Audycja: Rozpruwacz kulturalny

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: prof. Wojciech Stanisławski (historyk i krytyk literacki)

Data emisji: 13.07.2020

Godzina emisji: 23.35

PR24/piw.pl/st

Czytaj także

"Rozpruwacz kulturalny". Filozofia i piękno według Rogera Scrutona

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 00:01
- Roger Scruton boleśnie odczuwał to, że żyjemy w świecie nieprawdopodobnie oszpeconym - opowiadała w audycji dr Justyna Melonowska filozof, publicystka miesięcznika "Christianitas".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka "Święty ład". Sinolog: Azja jest mozaiką wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 14:12
- Ta książka powinna być rekomendowaną, jeśli nie obowiązkową lekturą dla wszystkich europocentryków, ponieważ my nakładamy współczesne klisze na sprawy historyczne - mówił o książce "Święty ład. Stosunki międzynarodowe w Azji od czasów Chyngis-chana" prof. Jerzy Bayer, sinolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń