X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jestem zwolennikiem więcej niż liftingu w PO". Zdrojewski o wyborach szefostwa Platformy

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 07:19
- Uważam, że partia będzie sprawniejsza, jeśli będzie miała dobrych recenzentów - prawdziwych, autentycznych, którym będzie zależało na kondycji formacji, w której uczestniczą. W każdej sytuacji - także obecnej - moją rolą powinna być nie ta krytycznego recenzenta, ale sprawiedliwego uczestnika debat - zarówno wewnętrznych, jak i czasami zewnętrznych - powiedział w Polskim Radiu 24 senator KO Bogdan Zdrojewski. 
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Bart Lenoir / Shutterstock

Donald Tusk został w sobotnim głosowaniu wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Poparło go 97,4 proc. głosujących. - Zmiany, które się odbyły, w mojej ocenie świadczą o konieczności poważnych korekt - mówił w Polskim Radiu 24 senator KO Bogdan Zdrojewski.

Donald Tusk free 1200.jpg
"Donald Tusk nigdy nie miał aż takiej władzy". Łukasz Jankowski o wyborach w PO

- Sam jestem zwolennikiem czegoś więcej niż liftingu w PO. Wydaje mi się, że drogą ewolucyjną do tego zmierzamy. Można się spierać, czy tempo jest wystarczające, czy za wolne, ale uważam, że kierunek jest prawidłowy - podkreślił gość "24 pytań". 

Czytaj także: 

Rozmówca Adriana Klarenbacha podkreślił, że nie kontestuje przywództwa Donalda Tuska, bo "kryje się za nim silny mandat". - Rzeczywiście nie jestem w PO od tego, by pełnić funkcję klakiera. Uważam, że partia będzie sprawniejsza, jeśli będzie miała dobrych recenzentów - prawdziwych, autentycznych, którym będzie zależało na kondycji formacji, w której uczestniczą. W każdej sytuacji - także obecnej - moją rolą powinna być nie ta krytycznego recenzenta, ale sprawiedliwego uczestnika debat - zarówno wewnętrznych, jak i czasami zewnętrznych - podkreślił Bogdan Zdrojewski.

Posłuchaj
12:37 Zdrojewski-[PR24]PR24 (mp3) 29 październik 2021 07_35_31.mp3 Bogdan Zdrojewski o sytuacji w PO po wyborach przewodniczącego ("24 pytania"/ PR24)

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania. 

W powszechnym partyjnym głosowaniu, przeprowadzonym w sobotę 23 października między godz. 10 a 18 na jedynego kandydata Donalda Tuska, jak poinformowała krajowy komisarz wyborczy PO Dorota Niedziela, oddano 11 474 głosy. Przeciw niemu głosowały 253 osoby.

***

Audycja: "24 pytania"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

GośćBogdan Zdrojewski (senator KO)

Data emisji: 29.10.2021

Godzina emisji: 7.35


mbl

Czytaj także

Przejęcie OFE, niższe koszty uzyskania przychodu dla twórców. Grabczuk: PO nic Polakom nie zabrała

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 18:00
- Dlaczego pan wypomina to Platformie, a nie wypomina pan tego PiS-owi? - pytał prowadzącego audycję poseł PO Krzysztof Grabczuk, gdy na antenie Polskiego Radia 24 został zapytany o odebranie Polakom pieniędzy z OFE przez rząd PO-PSL. Jego zdaniem PO nic Polakom nie zabrała, a tym, kto zabiera pieniądze z OFE, jest właśnie rząd PiS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PiS walczy o samodzielne rządy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 08:44
Największym potencjalnym elektoratem dysponuje Prawo i Sprawiedliwość, które jest w stanie osiągnąć wynik gwarantujący samodzielne rządy - pisze tvp.info, komentując sondaż IBRiS dla onet.pl. Według tego badania, na drugim miejscu znajduje się Polska 2050. Sondaż próbował określić maksymalne poparcie, jakie partie są w stanie osiągnąć.
rozwiń zwiń