X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Donald Tusk nigdy nie miał aż takiej władzy". Łukasz Jankowski o wyborach w PO

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 11:53
- Donald Tusk ma nieograniczony autorytet, który przekłada się na nieograniczoną władzę w partii - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock/Drop of Light
tusk 1200.jpg
"Tusk jest obciążeniem dla Platformy". Krytyczne słowa senatora PO o szefie partii

W sobotę Platforma Obywatelska wybrała przewodniczącego, którym został Donald Tusk (jako jedyny kandydat otrzymał 97,4 proc. głosów), a także szefów regionów i powiatów. W sześciu regionach jest nowy przewodniczący. Teraz przed PO ukonstytuowanie się nowej Rady Krajowej i wybór nowego Zarządu Krajowego, w którym w myśl statutu będzie aż 10 wiceprzewodniczących. Połowę wiceprzewodniczących mają stanowić kobiety.

Jak na antenie Polskiego Radia 24 zauważył Łukasz Jankowski, "politycy Platformy formalnie i nieformalnie przyznają, że w zasadzie Donald Tusk ma nieograniczony autorytet, który przekłada się na nieograniczoną władzę w partii".

Posłuchaj
16:10 PR24_mp3 2021_10_26-10-43-45.mp3 Łukasz Jankowski: Donald Tusk nigdy nie miał aż takiej władzy (Polskie Radio 24)

- Wiele osób, które były w PO od roku 2000/2001, podkreśla, że Donald Tusk nigdy nie miał aż takiej władzy, jaką ma obecnie - wskazał. - Nawet jak był premierem - dodał

Rozmówca odniósł się również do wyników, jakie uzyskali inni politycy. Jak zaznaczył, "wyborcze kalkulacje są niezwykle ciekawe i chyba nieoczekiwane".

- O tym, że pani poseł Pomaska przegra na Pomorzu, to w zasadzie w Platformie oficjalnie i nawet nieoficjalnie się nie mówiło - powiedział. - Jej zwycięstwo było praktycznie przyjmowane jako pewnik, a tymczasem okazało się inaczej - dodał.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Łukasz Jankowski (Radio Wnet)

Data emisji: 26.10.2021

Godzina: 10.33

jb


Czytaj także

"To nie prowokacja, lecz przemyślany zabieg". Formela o poparciu Tuska dla Agnieszki Pomaskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 15:08
- Myślę, że Donald Tusk nie jest do końca taką polityczną lebiegą, a to jego wskazanie Agnieszki Pomaskiej w mieście w całości otoczonym politykami PO, którzy w Sopocie jednogłośnie poparli Mieczysława Struka, to nie była prowokacja, ale przemyślany zabieg - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejęcie OFE, niższe koszty uzyskania przychodu dla twórców. Grabczuk: PO nic Polakom nie zabrała

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 18:00
- Dlaczego pan wypomina to Platformie, a nie wypomina pan tego PiS-owi? - pytał prowadzącego audycję poseł PO Krzysztof Grabczuk, gdy na antenie Polskiego Radia 24 został zapytany o odebranie Polakom pieniędzy z OFE przez rząd PO-PSL. Jego zdaniem PO nic Polakom nie zabrała, a tym, kto zabiera pieniądze z OFE, jest właśnie rząd PiS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oczekiwałam, że w tej sprawie odezwą się kobiety z PO". Pitera o kandydaturze Pomaskiej na szefa regionu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 09:27
- Nie słyszałam, żeby jakakolwiek kobieta powiedziała: "głosujcie na Agnieszkę Pomaską, bo to nasza jedyna koleżanka". Na to bym zwróciła uwagę, na tę solidarność kobiet, która czasem jest dość dyskusyjna - powiedziała Julia Pitera, pytana o porażki kandydatów popieranych przez Donalda Tuska na szefów regionów.
rozwiń zwiń