X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Prokuratura nie uzupełniła wniosku". Senator Kwiatkowski o sprawie marszałka Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 09:25
- To nie marszałek podjął taką decyzję, tylko służby prawne, które oceniły wniosek prokuratury, informując wicemarszałka Bogdana Borusewicza, który za te sprawy odpowiada, że wniosek nie spełnia wymogów prawnych i musi być uzupełniony, a prokuratura tego nie zrobiła - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski, senator niezrzeszony.

Centrum Informacyjne Senatu poinformowało, że Senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka tej Izby Tomasza Grodzkiego. Wicemarszałek Bogdan Borusewicz poinformował Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, że postanowił pozostawić wniosek bez biegu, ponieważ nie został on poprawiony, o co wnioskował Senat.

Waldemar Paruch 1200.jpg
"Gdyby sprawą zajął się Senat, uchylenie immunitetu byłoby możliwe". Prof. Paruch o sprawie Grodzkiego

Krzysztof Kwiatkowski komentował tę decyzję i zwracał uwagę, że to służby prawne stwierdziły, że wniosek nie jest właściwie sformułowany, a prokuratora raz poprawiła wniosek, ale w taki sposób, że dalej nie może on być rozpatrzony. - Mam nieodparte wrażenie, że prokuraturze wcale nie chodziło o uchylenie immunitetu marszałka, tylko o wywołanie tematu, złożenie prawidłowego wniosku - to nie jest rzecz, która powinna prokuratorów przerastać - komentował senator.

Posłuchaj
13:59 PR24_mp3 2021_10_25-07-35-36.mp3 Krzysztof Kwiatkowski o zarzutach wobec marszałka Tomasza Grodzkiego (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Władze Senatu w połowie kwietnia odesłały prokuraturze wniosek z wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych. Zdaniem senackich prawników uzasadnienie i treść żądania były niespójne, a wniosek podpisał zastępca prokuratora generalnego, bez zawartego upoważnienia zwierzchnika.

Czytaj także:

Podstawą zarzutów, które prokuratura zamierza postawić Grodzkiemu, "są liczne, logiczne i spójne zeznania świadków, potwierdzone m.in. analizą operacji bankowych". "Z zebranych dowodów wynika, że Tomasz Grodzki jako dyrektor szczecińskiego szpitala przyjmował korzyści majątkowe w złotówkach i dolarach, zobowiązując się w zamian do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia pacjentom dobrej opieki lekarskiej" - napisano w piśmie.

Więcej w zapisie audycji.  

  * * *

  Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

  Prowadzący: Mirosław Skowron

  Gość: Krzysztof Kwiatkowski

  Data emisji: 25.10.2021

  Godzina emisji: 07.35

  PR24/ka

  Czytaj także

  Sakiewicz: nic się nie zmieni, póki teściowa Tuska nie zdecyduje, że trzeba pozbawić Grodzkiego immunitetu

  Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 12:52
  - Ostracyzm środowiskowy traci sens, gdy okazuje się, że liderzy danych partii spotykają się i czasem wypijają razem kieliszek wina, co zresztą jest normalne w naszej cywilizacji - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, red. naczelny "Gazety Polskiej".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Tusk wybrany na szefa PO. Prof. Domański: zabrakło rywalizacji, to warunek demokracji

  Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 18:13
  - Nie po to Donald Tusk wrócił do polskiej polityki, żeby stawać w szranki z kimkolwiek z PO. Również przekonanie kogokolwiek do rywalizacji z nim byłoby skazane na niepowodzenie - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański.
  rozwiń zwiń