X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Tusk postawił jasne ultimatum". Gawkowski o sprawie immunitetu marszałka Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 18:55
- Słyszałem, że postawione zostało jasne ultimatum. Albo Tomasz Grodzki podejmie decyzję o głosowaniu swojego immunitetu lub się go zrzeknie, albo zakończy swoją misję jako marszałek - mówił w Polskim Radiu 24 szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
Audio
  • Krzysztof Gawkowski gościem Michała Wróblewskiego (Stan rzeczy)
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof Gawkowski Foto: PR24 / Adam Koniecki

"Wprost" poinformowało, że lider PO Donald Tusk zażądał od marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego zrzeczenia się immunitetu i zagroził mu dymisją. 

grodzki 1200.jpg
Tomasz Grodzki przestanie być marszałkiem Senatu? "Sprawa budzi w PO jakiś niepokój"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że o trudnych relacjach pomiędzy Donaldem Tuskiem i Tomaszem Grodzkim huczą kuluary Sejmu i Senatu od kilku tygodni. - Słyszałem, że postawione zostało jasne ultimatum. Albo Tomasz Grodzki podejmie decyzję o głosowaniu swojego immunitetu lub się go zrzeknie, albo zakończy swoją misję jako marszałek. Takie decyzje i kary rozdaje Donald Tusk - powiedział Krzysztof Gawkowski. 

Jego zdaniem marszałek Grodzki dobrze wykonywał swoje zadania. - Wiem z relacji znakomitej wicemarszałkini Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej, że relacje z marszałkiem Senatu są dobre, że dobrze prowadzi posiedzenia, stara się być aktywny na wielu polach i ma też dobre relacje z innymi partiami opozycyjnymi - tłumaczył szef klubu parlamentarnego Lewicy.

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego Prokuratura Krajowa poinformowała 22 marca; wniosek dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej". - Wniosek powinien być przegłosowany, im szybciej przetnie się sprawę, tym lepiej. Inaczej pojawiają się emocje i wątpliwości. Donald Tusk jest pewnie zirytowany - stwierdził Gawkowski. 

Podkreślił też, że Gabriela Morawska-Stanecka byłaby znakomitym marszałkiem Senatu. - Jednak miejsce lidera w fotelu marszałka Senatu należy się PO, bo taka była umowa w pakcie senackim - podsumował. 

Posłuchaj
22:01 PR24_mp3 2021_10_12-19-05-57.mp3 Krzysztof Gawkowski gościem Michała Wróblewskiego (Stan rzeczy)

 

Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu senatora trafia do marszałka Izby, który – po stwierdzeniu przez senackich ekspertów, czy spełnia warunki formalne – kieruje wniosek do Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich. Ta, po zbadaniu wniosku, kieruje do całego Senatu swoją opinię w danej sprawie. Senat podejmuje decyzję dotyczącą immunitetu senatora bezwzględną większością głosów.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica)

Data emisji: 12.10.2021

Godzina emisji: 19.06

Czytaj także

Media: Tusk chce, żeby Grodzki zrzekł się immunitetu. Marszałek woli jednak stracić stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 15:52
"Tomaszowi Grodzkiemu grozi utrata stanowiska marszałka Senatu po tym, jak lider PO Donald Tusk zażądał od niego, by zrzekł się immunitetu" - pisze w czwartek "Wprost". Według tygodnika Tomasz Grodzki odmówił, w związku z czym trwają rozmowy o ewentualnych następcach marszałka.
rozwiń zwiń