X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Gdyby sprawą zajął się Senat, uchylenie immunitetu byłoby możliwe". Prof. Paruch o sprawie Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 15:25
- Gdyby sprawa Tomasza Grodzkiego była poddana głosowaniu w Senacie, wysoce prawdopodobne byłoby uchylenie immunitetu marszałka. Wiele wskazuje na to, że marszałek bardzo boi się przesłuchania w prokuraturze i potencjalnego postawienia przed niezawisłym sądem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS). 
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24/AK

Senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu z Koalicji Obywatelskiej. Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o pozostawieniu wniosku prokuratury bez dalszego biegu. 

Müller PAP 1200.jpg
Senat odrzucił wniosek prokuratury ws. immunitetu Grodzkiego. Jest komentarz rzecznika rządu

W opinii prof. Waldemara Parucha, który odniósł się do decyzji Senatu "gdyby sprawa Tomasza Grodzkiego była poddana głosowaniu w Senacie, wysoce prawdopodobne byłoby uchylenie jego immunitetu". - Wiele wskazuje na to, że marszałek bardzo boi się przesłuchania w prokuraturze i potencjalnego postawienia przed niezawisłym sądem - ocenił gość audycji. Zdaniem politologa z UMCS "taki scenariusz jest samobójczy dla Platformy Obywatelskiej".

- Blokowanie uchylenia immunitetu jest lepszym rozwiązaniem dla PO, co oczywiście przyniesie konsekwencje polityczne - zaznaczył. Jak wskazał prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej "trudno będzie mówić o Platformie jako o partii broniącej praworządności, czy Konstytucji". 

» » » Sprawa Tomasza Grodzkiego i pobierania opłat za zabiegi. Jest decyzja sądu « « «

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
23:16 waldemar paruch.mp3 Prof. Waldemar Paruch o uchyleniu immunitetu marszałka Senatu ("Temat dnia/Gość PR24") 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Prof. Waldemar Paruch (politolog, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)

Data emisji: 21.10.2021

Godzina: 14.33

IAR/nt

Czytaj także

"Akt tchórzostwa". Pęk o decyzji Senatu ws. immunitetu Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 20:00
- Decyzja o pozostawieniu sprawy immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego bez dalszego biegu jest aktem tchórzostwa i skandaliczną formą lekceważenia. Senatorowie powinni rozstrzygnąć tę kwestię w głosowaniu - ocenił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są równi i równiejsi". Politycy krytykują decyzję władz Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 10:20
Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podjął decyzję o pozostawieniu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu bez dalszego biegu. - To pokazuje jak opozycja traktuje wyborców - komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl poseł PiS Jan Mosiński. - Zwykła przyzwoitość nakazywałaby odbyć głosowanie - dodaje przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat odrzucił wniosek ws. uchylenia immunitetu Grodzkiego. Prokuratura: sabotaż postępowania

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:23
Decyzja o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu T. Grodzkiemu jest bezpodstawna, ma na celu blokowanie procedury, jest kolejnym dowodem sabotowania prokuratorskiego postępowania przez Senat - oświadczyła w czwartek Prokuratura Krajowa.
rozwiń zwiń