X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Gawkowski: Lewica nie będzie wasalem Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 08:50
- Nie może być tak, że jedna partia uważa się za silniejszą od innych i twierdzi, że inne partie nie powinny mieć wpływu na przyszłość Polski. Lewica jest niezależna, nie da się zwasalizować PO i nie będzie podporządkowana Donaldowi Tuskowi - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski (Lewica).

W sobotę Czarzasty zawiesił ośmioro posłów będących członkami zarządu jego ugrupowania. Później - po posiedzeniu zarządu - ogłosił, że przyjęto uchwałę o powołaniu dwóch frakcji: Sojusz Lewicy Demokratycznej i Wiosna, oraz że zarząd utrzymał jego decyzje ws. posłów.

Posłuchaj
13:06 _PR24_AAC 2021_07_22-07-34-49.mp3 Krzysztof Gawkowski: Lewica nie będzie wasalem Donalda Tuska (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Zawieszeni sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji. Na późniejszej konferencji prasowej oświadczyli, że decyzje, które zapadły w sobotę, są nielegalne. Zapowiedzieli odwołanie do sądu partyjnego i zażądali od Czarzastego zwołania Rady Krajowej 31 lipca.

Czarzasty konferencja pap 1200.jpg
"Najważniejszy cel to konsolidacja". Czarzasty zapewnia, że zmiany w Lewicy są zgodne z procedurami

"Wbrew oczekiwaniom niektórych nie przykleimy się do PO"

Krzysztof Gawkowski wskazywał na antenie Polskiego Radia 24, że w każdej partii odbywają się co jakiś czas jakieś wybory. - Raz wygrywają starzy liderzy, innym razem nowi. Wymiana liderów nie jest niczym zaskakującym. Niektórzy mogą uważać, że należy wymienić lidera, i mają do tego prawo - powiedział.

- Najważniejsze jest, że dotrzymano warunków umowy, które ustaliliśmy w 2019 roku przy planowaniu SLD i Wiosny. Władza w Lewicy podzielona jest równo pół na pół - podkreślił polityk.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 oświadczył, że jest zwolennikiem języka miłości w polityce, nie nienawiści. - Gdy patrzę na to, co dzieje się dziś na scenie politycznej, mam wrażenie, że niektórzy oczekują, abyśmy przykleili się do Platformy Obywatelskiej, skinęli głową i powiedzieli, że Lewica zostaje wasalem Donalda Tuska - mówił.

- Lewica potrafi i będzie potrafiła współpracować z całą opozycją. Nie może być tak, że jedna partia uważa się za silniejszą od innych i twierdzi, że inne partie nie powinny mieć wpływu na przyszłość Polski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Krzysztof Gawkowski (Lewica)
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 07.35

ks

Czytaj także

Gawkowski: nie jesteśmy w Parlamencie, by wszystko krytykować, Lewica jest racjonalna, a nie totalna

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 08:07
- Jeżeli pojawiają się dobre projekty ustaw, jeżeli dotyczą jakiejś części naszego programu, to mówimy: dyskutujmy, wprowadzajmy poprawki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma jeszcze zgodności". Wolski o stanowisku Lewicy w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:55
- Będziemy nad tym dyskutowali, póki co Lewica zgodności nie ma, bo czy nas po prostu stać, tak jak na wiele innych olbrzymich inwestycji, które robimy? - pytał w Polskim Radiu 24 Zdzisław Wolski (Lewica). Gościem "Dwóch stron" był także Piotr Uściński (PiS). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Czarzasty chce, żeby Lewica miała większą podmiotowość

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:37
- Gra części polityków Lewicy polega na dążeniu do tego, żeby zawrzeć sojusz czy pakt z Platformą Obywatelską. Włodzimierz Czarzasty natomiast chce, aby jego formacja miała większą podmiotowość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń