X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie jest już kolejnym wcieleniem Millera i Kwaśniewskiego". Woś o dzisiejszej Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 20:45
- Lewica, która próbuje odrobić dziś lekcję ze swojej własnej historii, jest tym podmiotem, który potencjalnie mógłby się zbliżać do PiS w niektórych kwestiach -  mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Rafał Woś.
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/ARCH Tomasz Gzell

Gość PR24 mówił między innymi o tym, co może łączyć PiS i dzisiejszą Lewicę. Odniósł się też do niedawnego porozumienia obydwu ugrupowań w sprawie sejmowego głosowania nad Krajowym Funduszem Odbudowy.

- Jest trochę takich rzeczy, które dzielą obie partie, ale jednak więcej je łączy. Tym, co łączy obydwie siły polityczne, jest to, że obie kontestują dziedzictwo III RP i pewną logikę, która zaczęła się w Polsce po 1989 r. i po Okrągłym Stole ze szczególnym uwzględnieniem sposobu podziału bogactwa narodowego pomiędzy obywateli - powiedział gość PR24.


forum NIK Banaś 1200.jpg
"Ta sprawa rozejdzie się po kościach". Grzędziński o zarzutach ws. wyborów korespondencyjnych

"SLD orbituje wokół KO"

Dodał, że Lewica stawia tę sprawę bardziej teoretycznie, PiS problem stawia natomiast w praktyce i w obecnej rzeczywistości. Zdaniem publicysty, to fundamentalne nastawienie do tego, czym była III RP, jest silnym fundamentem, który łączy PiS i Lewicę.

- Oczywiście SLD nigdy nie było siłą krytyczną wobec transformacji, za każdym razem po dojściu do władzy wpisywało się w logikę sprzyjającą silnym i bogatym. Widać to po tym, gdzie dziś politycznie sytuują się duże nazwiska tej formacji. Wszyscy orbitują wokół Koalicji Obywatelskiej - zauważył publicysta.

Zauważył jednak, że to, co dziś nazywa się Lewicą, jest nowym tworem. - Mamy część ludzi z SLD, ale też są politycy młodsi, zgrupowani np. wokół Roberta Biedronia. Nie jest to kolejne wcielenie partii Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego - powiedział Rafał Woś.


Posłuchaj
23:02 PR24_mp3 2021_05_27-19-06-11.mp3 R. Woś o tym, jaka jest dzisiejsza Lewica ("Stan rzeczy")

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Rafał Woś

Data emisji: 27.05.2021

Godzina: 19:06 


Czytaj także

Robert Gontarz: Leszek Miller nie należy do jasnych postaci polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 08:00
- Z Aleksandrem Kwaśniewskim był odpowiedzialny za sklejanie betonu postkomunistycznego z lewicą, która wtedy zaczynała - powiedział o Leszku Millerze w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Żukowska: posłowie Lewicy kierowali się konsekwencją, odpowiedzialnością i poczuciem racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 20:35
- Patriotyzmem nie jest tylko wywieszanie flagi, tylko po prostu działanie na rzecz kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska z Lewicy, pytana o decyzję Lewicy ws. głosowania nad Funduszem Odbudowy. 
rozwiń zwiń