X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Janecki

Prof. Kik: przesunięcie USA ku Pacyfikowi spowoduje zanik przeszkód przed federalizacją UE

- Wycofywanie się USA ze względu na rosnącą rywalizację z Chinami może doprowadzić do tego, że zniknie główny element, który stanowił dyskretną przeszkodę na drodze jednoczenia się Europy w duchu federacyjnym czy tworzenia własnej armii - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. - Jeśli USA stopniowo będą przesuwały się ku Pacyfikowi, będzie słabła w UE podskórna aktywność dyplomacji, gospodarki i dolara na drodze stawiania przeszkód przekształcania się Europy w państwo federalne - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kik polityka Stanisław Janecki Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

"Są dla zdrowia, ale państwo nie może do nich zmuszać". Dziambor o szczepieniach przeciw COVID-19

- Lekarze mogą zachęcać i namawiać do szczepienia - mnie przekonają, bo ja słucham mądrzejszych od siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor, poseł Konfederacji. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł PiS Lidia Burzyńska, która apelowała o zaszczepienie się.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Stanisław Janecki epidemia Koronawirus w Polsce szczepienia

Piotr Ćwik: prezydent Andrzej Duda ma nadzieję na trwanie ożywionych kontaktów z Francją

- Potrzeba rozmów między prezydentem i innymi szefami rządów, by zwracać uwagę i pokazywać, jakie są prawdziwe okoliczności działań podejmowanych przez prezydenta czy też przez polski rząd, i tak też jest w przypadku sytuacji, z jaką mamy do czynienia na granicy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef KPRP Piotr Ćwik. - Pan prezydent ma nadzieję, że ta sytuacja ożywionych kontaktów z Francją będzie trwała i będzie realizowana, bez względu na to, kto wygra wiosenne wybory prezydenckie - podkreślił polityk. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Ćwik prezydent Stanisław Janecki granica służby i bezpieczeństwo Francja Emmanuel Macron

"Wymiar sprawiedliwości był tylko pretekstem". Sakiewicz o sporze Polski z UE

- (W sporze z Unią Europejską - red.) nie chodziło o wymiar sprawiedliwości. Gdyby nie on, to by były inne preteksty. Chodziło o obalenie rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Piotr Grzybowski ("Niedziela"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski Krajowy Plan Odbudowy pieniądze fundusze unijne fundusze europejskie fundusze eu Komisja Europejska

Kryzys na polskiej granicy. Anusz: bez silnej armii bylibyśmy dużo słabsi

- Oczywiście, ważne jest, że czujemy poparcie NATO i UE - w sytuacji, gdyby potrzebna była pomoc, myślę, że tę pomoc byśmy uzyskali, natomiast decydująca jest siła naszych służb - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Jego zdaniem sytuacja na polskiej granicy jest najlepszym dowodem na to, że "bez własnej armii bylibyśmy dużo słabsi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Anusz Stanisław Janecki służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie

"Między Niemcami a Rosją cały czas utrzymywany jest w tej sprawie dialog". Liberadzki o dostawach Gazpromu

- Powinniśmy mieć satysfakcję, że w dużej mierze zdywersyfikowaliśmy dostawy gazu dla Polski i powinniśmy mieć świadomość, że mamy bardzo ważny długofalowy instrument, czyli nasz Zielony Ład w UE, który oznacza praktycznie zmniejszanie zależności gospodarki, energetyki od źródeł kopalnianych, czyli od węgla i od gazu - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki Niemcy Rosja Nord Stream 2 energetyka

"To kabaret". Jarosław Sellin o odmówieniu premierowi udziału w debacie PE

- To jest kabaret, jeżeli chce się debatować nad sytuacją na polsko-białoruskiej granicy, a odmawia się w tej debacie polskiemu premierowi. To z kim rozmawiać o tym, jeśli nie z polskim premierem? - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Stanisław Janecki ŚWIAT Mateusz Morawiecki Europa Parlament Europejski parlament ue debata polityka kryzys kryzys migracyjny migracja granica

Prof. Kamiński: Niemcy nie są w stanie prowadzić polityki wschodniej bez współpracy z Polską

- My nie jesteśmy w stanie prowadzić skutecznej polityki wschodniej bez Niemiec. Uważam też, że Niemcy nie są w stanie prowadzić skutecznej polityki bez współpracy z Polską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Antoni Kamiński, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy GOSPODARKA Antoni Kamiński Stanisław Janecki Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-niemieckie

"Ten kryzys ma wymiar bezpieczeństwa i humanitarny". Koziński o sytuacji na granicy z Białorusią

- Posługiwanie się tylko jedną z retoryk, mówiąc o kryzysie na granicy, jest fałszywe - stwierdził w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko co Najważniejsze"). Gośćmi audycji byli także Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Stanisław Janecki polityka Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński granica kryzys na granicy

Ustawa o ochronie granicy. Piotr Kaleta: liczę, że Senat pójdzie po rozum do głowy

- Po drugiej stronie granicy mamy do czynienia z ludźmi, którzy są nieprzewidywalni - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta, poseł PiS i wiceprzewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, argumentując konieczność szybkiego wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie granicy państwowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka granica Białoruś kryzys na granicy Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Senat

"To cieszy, że możemy merytorycznie dyskutować". Agaton Koziński o projekcie ustawy o obronności ojczyzny

- To bardzo cieszy, że jeszcze są kwestie, w których możemy merytorycznie dyskutować. Nie zmienia to faktu, że już zarysowała się oś podziału w tym sensie, że zapowiedź liczby zwiększenia wojska do 250 tys., u części ekspertów wywołała co najmniej zdumienie - powiedział o projekcie ustawy o obronności ojczyzny w "Debacie poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze". Gośćmi Stanisława Janeckiego byli także: Patryk Słowik z Wirtualnej Polski i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie wojsko Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Stanisław Janecki służby i bezpieczeństwo

"Trwa zmasowany atak na Polskę". Jadwiga Wiśniewska o karze TSUE nałożonej na Polskę

- Można powiedzieć, że trwa zmasowany atak na Polskę, a podstawą tego ataku są fake newsy, które przez ostatnie lata suflowane były do różnych instytucji UE przez przedstawicieli totalnej opozycji - powiedziała w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Sąd Najwyższy Parlament Europejski opozycja Jadwiga Wiśniewska Stanisław Janecki Polskie Radio 24

Marek Balt: potrzebna jest naprawa wymiaru sprawiedliwości

- Czas oczekiwania na orzeczenie i rozprawy w sądach się wydłużył, to jest nieudana reforma, która wzbudziła także wiele emocji w Polsce i poza granicami kraju, naraziła nas na ocenę, że jesteśmy krajem niepraworządnym, za co musimy się niestety wstydzić - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Balt, europoseł Lewicy o reformie wymiaru sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny konstytucja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Stanisław Janecki

Prof. Antoni Kamiński: Unia Europejska ma problem sama ze sobą

- Konflikt na linii Bruksela-Polska to jest tak naprawdę kłopot Unii Europejskiej, która ma problem sama z sobą, ze swoimi strukturami, z tendencją instytucji do poszerzania zakresu swoich kompetencji poza faktyczne uprawnienia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Kamiński (socjolog, PAN).  
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 opozycja Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Stanisław Janecki Polska w Unii Europejskiej Polityka zagraniczna Polski

"Żaden akt prawny obligujący do wstrzymania KPO nie istnieje". Semeniuk o debacie w PE

- Doskonale wiemy, że żaden akt prawny, obligujący do wstrzymania KPO z jakiegokolwiek powodu, nie istnieje - powiedziała w audycji "24 pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki debata Krajowy Plan Odbudowy prawo Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Olga Semeniuk Stanisław Janecki