X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Janecki

"Rozbieżność celów i wygórowane aspiracje". Prof. Kik o perspektywach i różnicach w Zjednoczonej Prawicy

- Jedność i spójność Zjednoczonej Prawicy jest zagrożona. Mamy jednego głównego lidera i dwóch pobocznych. Pomiędzy tymi trzema postaciami istnieje całkowita rozbieżność interesów, taktyki i strategii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica Stanisław Janecki polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory

Prof. Drzonek o Funduszu Odbudowy: istnieje niebezpieczeństwo przesunięcia decyzyjności na poziom ponadnarodowy

- Trzeba mieć na uwadze, że jeśli ktoś nam coś daje, to może chcieć czegoś w zamian. W Funduszu Odbudowy z jednej strony mamy środki finansowe, które każdemu państwu będą potrzebne. Z drugiej jest niebezpieczeństwo przesunięcia sprawczości, decyzyjności w Unii Europejskiej na poziom ponadnarodowy - powiedział prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Europa ŚWIAT Unia Europejska fundusze unijne Niemcy

"Każde łóżko jest na wagę czyjegoś życia". Dr Szułdrzyński o walce z epidemią

- Liczymy na to, że te restrykcje, które zostaną wprowadzone, nie będą tak długotrwałe i dotkliwe, jak to bywało w przeszłości - zdradził na antenie Polskiego Radia 24 dr Konstanty Szułdrzyński, lekarz w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie oraz członek Rady Medycznej przy premierze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce Stanisław Janecki

Tomasz Sakiewicz: "na europejskim balu" Polska nie jest już "brzydką i ubogą panną"

- Polska ma ogromne zdolności kooperacyjne, ma coraz lepsze szlaki handlowe, które łączą już w tej chwili de facto trzy kontynenty, czyli Azję, Europę i ostatnio Afrykę. Przy takim potencjale Niemcy poczuli się do pewnego stopnia zagrożeni - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze" i Piotr Semka z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Piotr Semka Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz Gazeta Polska ŚWIAT Europa Unia Europejska GOSPODARKA pandemia Niemcy

"Chcemy zabezpieczyć samorządy". Joński o uwagach KO do Krajowego Planu Odbudowy

Koalicja Obywatelska pozytywnie się odnosi do tych środków, uważa, że są one pilne, potrzebne jak nigdy wcześniej w takiej ilości. Natomiast te doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że chcemy zabezpieczyć samorządy, żeby nie były dzielone na te, gdzie rządzi PiS i gdzie rządzi opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Dariusz Joński POLSKA polityka koalicja obywatelska Inicjatywa Polska GOSPODARKA pandemia Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy rząd Unia Europejska fundusze unijne

"Tusk był bezradny wobec tego konfliktu". Semka o wyjściu Fideszu z EPP

- Chadecja miała sens wtedy, gdy jako swoje ugruntowanie miała silny Kościół i silny katolicyzm, który w Europie nie ma już dużego znaczenia społecznego - powiedział w Polskim Radio 24 Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Janecki Piotr Semka Polskie Radio 24 ŚWIAT Unia Europejska Parlament Europejski Węgry Europa

"Uratowaliśmy ponad 6,5 mln miejsc pracy". Minister rodziny o skuteczności tarcz antykryzysowych

- W sumie zostało przeznaczonych ponad 190 mld zł, które trafiło na ratowanie miejsc pracy, co wpływa na sytuację rodzin - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marlena Maląg Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej senior bezrobocie Koronawirus w Polsce epidemia pandemia

"Będą rozliczać partie z wiarygodności". Prof. Gdula o preferencjach wyborczych młodych Polaków

- Młodzi ludzie są przeciwko rządowi, zdecydowanie odrzucają politykę PiS, będą szukać partii z lewicowymi treściami w programach. To cieszy, ale i jest wyzwaniem. Chcemy przekonać tych ludzi do siebie, pokazać, że jesteśmy partią, która ma pod tym względem kompleksowy program i jest najbardziej wiarygodna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Gdula, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Maciej Gdula Stanisław Janecki lewica

Wiceszef MEiN: egzaminy maturalne odbędą się w całej Polsce stacjonarnie

- Ministrowie ustalili wspólnie, że próbne egzaminy maturalne, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu, odbędą się stacjonarnie w całej Polsce, łącznie z województwem warmińsko-mazurskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia Stanisław Janecki Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

"Nie walczą o wolność słowa - oni walczą o pieniądze". Sakiewicz o proteście części mediów

- Jeżeli są media, które chciały innych dziennikarzy wsadzić do więzienia, to nie mówimy o ludziach, którzy walczą o wolność słowa, ale ludziach, którym wolność słowa mocno przeszkadza - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi byli również Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz Polskie Radio 24 media reparacje wojenne

"Kwestia zadośćuczynienia krzywd wobec Polski pozostaje otwarta". Szynkowski vel Sęk o reparacjach wojennych

- Jeżeli Niemcy uznają, że kwestie szkód poniesionych przez państwa w II wojnie światowej ze strony Niemiec pozostają nierozliczone, to pozostają one nierozliczone wobec Polski - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, komentując niedawną wypowiedź prezydenta Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ŚWIAT Stanisław Janecki Szymon Szynkowski Europa Niemcy reparacje wojenne

Poseł PiS: w trudnych czasach pandemii rząd wspiera polską gospodarkę najlepiej jak może

- Tarcza antykryzysowa zawsze będzie niewystarczająca, jakkolwiek rząd by nie pomagał, to zawsze to będzie mało, bo to nie jest normalny czas - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Iwona Arent, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była również Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Koronawirus w Polsce opozycja Platforma Obywatelska COVID-19 Stanisław Janecki GOSPODARKA pandemia