X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa lista stref czerwonych. Waldemar Kraska: będzie na niej większość dużych miast

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 08:08
- Dziś będzie publikowana nowa lista czerwonych stref, czyli miast i powiatów. Zdecydowanie większość dużych miast - gdzie jest duże nasycenie na metr kwadratowy, jeśli chodzi o ludzi - w tej strefie czerwonej się znajdzie - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Audio
  • Waldemar Kraska o pandemii COVID-19 w Polsce ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie 6526 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W dwóch województwach - mazowieckim i małopolskim - liczba zakażeń przekroczyła 1100, przy czym w obu tych regionach największe przyrosty zakażeń były w stolicach - Warszawie i Krakowie. W audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" o działaniach ws. pandemii mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

epa08741100 1200.jpg
Kolejny rekord zakażeń i zgonów. Ponad 6,5 tys. nowych przypadków koronawirusa

Sprzęt i personel medyczny

Gość PR24 był pytany o liczbę respiratorów i miejsc szpitalnych dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Wymieniał liczby zajętych i dostępnych łóżek, w tym tzw. łóżek respiratorowych, jednak - jak podkreślił - w Polsce nie jest problemem ilość sprzętu, bo tu mamy zapasy.

- Problem jest w liczbie lekarzy anestezjologów, pielęgniarek anestezjologicznych. (...) Jest nowe rozporządzenie, które pojawiło się w ubiegły czwartek, które łagodzi wymogi, jeśli chodzi o zatrudnianie personelu na oddziałach intensywnej terapii, tak że dopuszczamy do samodzielnej pracy rezydentów piątego i szóstego roku (...). Chcemy też, żeby lekarze innych specjalności - po kursach (...) - także mogli taki sprzęt obsługiwać - wyjaśniał Waldemar Kraska.

Czytaj również:

Nowa lista stref czerwonych

duda 1200 free.jpg
"Myj ręce, noś maseczkę, chroń seniorów". Prezydent apeluje

W związku z danymi dotyczącymi zakażeń w środę powtarza się pytanie, czy w Warszawie i Krakowie będą od soboty strefy czerwone (z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa). Wiceminister zdrowia przyznał, że prognozy dotyczące najbliższych dni nie są optymistyczne, równocześnie przypomniał jednak, że rozprzestrzenianie się pandemii w Polsce jest ściśle powiązane z naszymi zachowaniami, ponieważ koronawirus rozprzestrzenia się obecnie nie w ogniskach, ale na ulicach, w sklepach, wszelkich miejscach, gdzie dochodzi do kontaktu międzyludzkiego.

- Dziś będzie publikowana nowa lista czerwonych stref, czyli miast i powiatów. Zdecydowanie większość dużych miast - gdzie jest duże nasycenie na metr kwadratowy, jeśli chodzi o ludzi - w tej strefie czerwonej się znajdzie. Więc to jest już nie żółta, ale czerwona lampka do tego, abyśmy jednak podeszli do tego bardzo poważnie - zaznaczył wiceminister Waldemar Kraska.

Zobacz także:

Posłuchaj
12:55 PR24_MPLS 2020_10_15-07-16-09_Waldemar_Kraska.mp3 Waldemar Kraska o pandemii COVID-19 w Polsce ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 07.16

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Libicki: mówienie o tym, że koronawirus nie istnieje, jest totalną bzdurą

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 16:47
- Ci, którzy negują istnienie pandemii, szybko zmieniliby zdanie, gdyby okazało się, że któryś z nich sam zachorowałby na koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To bardzo szkodliwe podejście". Prof. Michał Kleiber o podważaniu pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 08:12
- Mam bardzo krytyczny stosunek do krytyków pandemii jako takiej. To bardzo szkodliwe podejście. Powinniśmy spokojnie próbować przekonać wszystkich sceptyków, że w interesie nas wszystkich jest ograniczenie pandemii - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, były prezes PAN.
rozwiń zwiń