X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Reszczyński: wprowadzony w USA "Akt równości" będzie źródłem buntu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 19:02
- Nie ma powszechnej równości, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Nie da się zaakceptować niektórych ideologicznie narzuconych form. Można je tolerować, ale nie akceptować - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński w "Debacie Dnia". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Kosatka

W ubiegłym roku aktywista Bart Staszewski przeprowadził projekt polegający na fotografowaniu przygotowanych przez niego tabliczek z napisem "Strefa wolna od LGBT", umieszczonych na znakach drogowych z nazwą różnych miejscowości. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi społeczeństwa na przyjmowanie przez niektóre gminy "uchwał anty-LGBT".

Czytaj także:
1200_USA_Forum.png
W Izbie Reprezentantów USA język neutralny płciowo. Zamiast matki i ojca - rodzic

Według Wojciecha Reszczyńskiego "Staszewski wykonywał ściśle określoną robotę". - Chodziło o to, aby pokazać, że społeczeństwo polskie i węgierskie jest prymitywne, zacofane i prześladują ludzi LGBT - stwierdził publicysta. 

Z kolei zdaniem Łukasza Jankowskiego tego typu uchwały są "niewinnymi stwierdzeniami".  - Na to proste, niewinne stwierdzenie, które nikomu nic nie robi, nie zmienia prawa w Polsce, na te oddolne inicjatywy, lewica musi reagować odgórną europejską deklaracją - komentował gość PR24. - Są gminy, które przyjmują uchwały podkreślające to, że bardzo cenią tradycyjną rolę rodziny - dodał. 

Czytaj także:

Postulaty dotyczące równości 

Czytaj także:
1200_LGBT_shutterstock.png
Izba Reprezentantów przyjęła "Akt o równości". Biden chce "ochrony dla osób LGBT"

Podczas rozmowy Reszczyński nawiązał do przyjętego w styczniu przez Izbę Reprezentantów USA "Aktu o równości". - Sądzę, że ten akt, który został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, będzie źródłem buntu - ocenił gość PR24.

Nie ma powszechnej równości, nigdy nie było i nigdy nie będzie - stwierdził rozmówca. Jak podkreślił dziennikarz, "nie da się zaakceptować niektórych ideologicznie narzuconych form. Można je tolerować, ale nie akceptować".

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

Posłuchaj
22:48 PR24_mp3 2021_03_10-18-06-13.mp3 Łukasz Jankowski i Wojciech Reszczyński o postulatach lewicy 1/2 ("Debata dnia")
 
24:10 PR24_mp3 2021_03_10-18-33-15.mp3 Łukasz Jankowski i Wojciech Reszczyński o postulatach lewicy 2/2 ("Debata dnia")

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadziła: Krzysztof Świątek

Goście: Łukasz Jankowski, Wojciech Reszczyński

Data emisji: 10.03.2021

Godz. emisji: 18.06

pr24

Czytaj także

"W Polsce te osoby nie cieszą się pełną wolnością postępowania". Borowski o sytuacji osób LGBT

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 16:38
- W mniejszych miastach czy na wsi oni się boją ujawnić swoją orientację, wyjść razem trzymając się za rękę, bo niejednokrotnie już zostali pobici - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Borowski, senator KO, komentując sytuację osób LGBT w Polsce. 
rozwiń zwiń