X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Spór będzie się toczył dalej". Michał Kleiber o kolizji prawa europejskiego z konstytucją RP

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 15:36
- Mamy tutaj wady związane ze sformułowaniami w traktacie. Z jednej strony są w nim zasady, że problematyka prawna jest w gestii państw narodowych, ale w innym miejscu jest napisane o przestrzeganiu praworządności. To jest sformułowanie, które tam się nie powinno w ogóle znaleźć - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, "na początku tygodnia" do Trybunału Konstytucyjnego ma trafić wniosek rządu dotyczący rozstrzygnięcia kwestii kolizji norm prawa europejskiego z konstytucją oraz potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa w tym zakresie.

Jacek Saryusz-Wolski sygnały dnia 663
"To jest wręcz nawoływanie do anarchii prawnej". Jacek Saryusz-Wolski o wyroku TSUE

Jak zaznaczył prof. Kleiber, można się spodziewać wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - Oczywiście to nie zamyka żadnej sprawy, a będzie jej kontynuacja. Nie jestem pewien, czy ta sprawa znajdzie definitywne rozwiązanie. Raczej liczyłbym tutaj na próby i trzymam kciuki, że udane, obniżenia poziomu emocji - podkreślił.   

- W moim przekonaniu mamy tutaj wady związane ze sformułowaniami w traktacie. Z jednej strony są w nim zasady, że problematyka prawna jest w gestii państw narodowych, ale w innym miejscu jest napisane o przestrzeganiu praworządności. To jest sformułowanie, które tam się nie powinno w ogóle znaleźć. A jak jest, to zawsze można się do niego odwoływać - dodał. 


Posłuchaj
23:26 _PR24_AAC 2021_03_08-14-33-17.mp3 Michał Kleiber o kolizji prawa europejskiego z konstytucją RP. ("Temat dnia/Gość PR24")
 

 

- Ludzie, którzy źle życzą obecnej władzy w Polsce, zarówno politycy unijni jak i polscy z opozycji zapewne będą dalej argumentować inaczej niż ten przewidywany wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Spór będzie się dalej toczył - podsumował gość audycji.      

Więcej w nagraniu.

****

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Michał Kleiber

Data emisji: 08.03.2021

Godz. emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Mateusz Morawiecki zaapelował o udostępnienie szczepionkowych patentów. "To racjonalny pomysł"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:33
- Uważam, że ten projekt spotka się z poparciem opinii publicznej. Oczywiście, że ze względów ideowych część środowisk ekonomicznych może być sceptycznie nastawiona do tego rozwiązania. Tak naprawdę jest to pomysł racjonalny. Myślę, że może być to skuteczne rozwiązanie w tej zaistniałej sytuacji, gdzie widzimy, że rzeczywiście brakuje tych szczepionek - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Wojtas, ekspert ds. międzynarodowych i bezpieczeństwa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fundusz Odbudowy to wielka szansa dla Polski". Poseł PiS o środkach z UE

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 09:25
- Środki z Funduszu Odbudowy, to coś, co sprawi, że wzniesiemy się na inny poziom rozwoju cywilizacyjnego i nadrobimy zaszłości, m.in. z lat 90. gdy nasza gospodarka poniosła wielkie straty. m.in. w związku z nieprzemyślaną prywatyzacją - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wziął również Radosław Lubczyk (PSL-Koalicja Polska).
rozwiń zwiń