X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łoziński o głosowaniu nad KPO: doszło do sytuacji, w której wszystko zostało przełamane

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:28
- Pierwszy raz od czasu rządów Platformy doszło do sytuacji, w której partie spozycjonowały się według wartości, haseł, programów, które wyznają, lub kierowały się dobrem Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogumił Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna") i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").

Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za jej przyjęciem głosowało 290 posłów, 33 było przeciw, 133 wstrzymało się od głosu.

mateusz morawiecki pap 1200.jpg
Premier: dziękuję wszystkim, którzy wznieśli się ponad partyjne kalkulacje

Czytaj także:

Koniec z "totalną opozycją"?

Bogumił Łoziński ocenił, że patrząc na głosowanie z boku, pokazały się dwie nowe koalicje - będąca za KPO: PiS, Porozumienie, Lewica, PSL, a także m.in. Polska 2050, oraz przeciwna: Koalicja Obywatelska i Solidarna Polska.

- Być może to jest jakiś kierunek. Bodajże pierwszy raz od rządów Platformy doszło do sytuacji, w której wszystko zostało przełamane - partie spozycjonowały się według wartości, haseł, programów, które wyznają lub kierowały się dobrem Polaków - ocenił publicysta "Gościa Niedzielnego".

Czytaj także:

Z innej perspektywy ocenił wtorkowe głosowanie Jakub Majmurek, który powiedział, że "cała opozycja nie wykorzystała tej okazji, jaką było głosowanie nad Funduszem Odbudowy". - Realny był scenariusz, by opozycja pokazała sprawczość, by wspólnie wynegocjować znacznie więcej ustępstw, niż Kaczyński udzielił Lewicy, by pokazała opinii publicznej, że jest coś w stanie zrobić - powiedział. Dodał, że mogli oni zaprezentować się "jako ośrodek inny politycznie" niż obóz rządzący.

- To jest jednak wsłuchanie się w głos wyborców - wczorajsze głosowanie jest odrzuceniem taktyki opozycji totalnej, czyli totalnego negowania wszystkiego, co robi obóz Zjednoczonej Prawicy - zauważył Mateusz Kosiński. - Lewica, PSL i pan Hołownia w pewien sposób wyciągnęli wnioski, że nie można wiecznie stawać okoniem i wiecznie wszystkiego negować - dodał. Jego zdaniem opozycja przyznała, że Prawo i Sprawiedliwość sprawuje władzę i doszła do wniosku, że trzeba się z PiS "merytorycznie dogadywać".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
18:53 PR24_mp3 2021_05_05-08-40-55.mp3 Publicyści o konsekwencjach głosowania nad KPO i zmianach na polskiej scenie politycznej ("Debata poranka"/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Goście: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"), Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność")

Data emisji: 05.05.2021

Godzina: 08.40

PR24/st

Czytaj także

"PO myśli wyłącznie o tym, jak obalić rząd PiS". Fogiel o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 08:05
- Jedna z partii nie jest w stanie rozmawiać, wyjść poza paradygmat anty-PiS. Myśli wyłącznie o tym, jak obalić rząd. Dlaczego Polacy i inni Europejczycy mają z tego powodu dostawać po uszach? - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinniśmy solidarnie skorzystać z tej szansy". Bohdan Rzońca o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:25
- Mówimy dzisiaj o ogromnej szansie wsparcia budżetu Polski przez budżet UE. Z tych pieniędzy skorzystają ludzie na samym dole, tam, gdzie chodzi o szkoły, szpitale czy inwestycje, a nie pan Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca (europoseł PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porażka Platformy Obywatelskiej". Wiesława Dróżdż o ratyfikacji Funduszu Odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 22:25
- Platforma Obywatelska długo będzie nam się jawiła jako osamotniona partia, która nie umie przekazać, o co jej chodzi - mówiła w Polskim Radiu 24 Wiesława Dróżdż, politolog (Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej).
rozwiń zwiń