X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gen. Radomski o działaniach wojska na granicy z Białorusią: zagrożenie wzrasta, więc zwiększamy liczbę żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 09:21
- Na początku przy granicy było kilkuset żołnierzy, niestety zagrożenie cały czas wzrasta i dzisiaj jest to około trzech tysięcy wojskowych naszej dywizji. Tworzymy tzw. pierwszą linię - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Krzysztof Radomski, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ivan Semenovych/Shutterstock

- Od początku roku prób nielegalnego przekroczenia granicy było 18,3 tys., więc to jest naprawdę olbrzymia liczba - poinformowała na środowej konferencji prasowej rzecznik Straży Granicznej. Pograniczników i ochronę naszych granic wspomagają żołnierze. Gościem Polskiego Radia 24 był dowódca dywizji, która działa przy granicy.

straż graniczna 1200 free (1).jpg
"Zawoalowana groźba". W "Gazecie Wyborczej" próba zastraszenia funkcjonariuszy SG

Wspomaganie Straży Granicznej

Gen. Krzysztof Radomski powiedział, że jego żołnierze wspierają działania Straży Granicznej i są na pierwszej linii. - Nasza dywizja wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy z Białorusią od 9 sierpnia. Żołnierze na co dzień zajmują się patrolowaniem granicy, wystawianiem posterunków ochronnych, blokowaniem migrantów, którzy próbują nielegalnie przekraczać granicę, oraz innymi zadaniami - powiedział.

Czytaj także:

Dowódca zdradził także, że sytuacja przy granicy cały czas się zmienia, co przekłada się także na liczbę żołnierzy stacjonujących w tamtych rejonach. - Na początku przy granicy było kilkuset żołnierzy, niestety zagrożenie cały czas wzrasta i dzisiaj jest to około trzech tysięcy żołnierzy naszej dywizji. Tworzymy tzw. pierwszą linię. Jesteśmy na posterunkach i wspomagamy Straż Graniczną - powiedział.

- Podobne zadania, jak wykonujemy obecnie, ćwiczyliśmy w ubiegłym roku. Jest to kontynuacja naszych ćwiczeń, jakie przeszliśmy wcześniej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:49 PR24_mp3 2021_10_16-08-38-57.mp3 Gen. Krzysztof Radomski o działaniach wojska na granicy (Cafe armia)

 

* * *

Audycja: Cafe Armia

Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz

Goście: Gen. Krzysztof Radomski (dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, odpowiedzialny m.in. za działania żołnierzy na granicy z Białorusią)

Data emisji: 16.10.2021

Godzina emisji: 08.35

dz

Czytaj także

Tesławski: Łukaszence nie uda się na dłuższą metę utrzymać problemu migrantów, bo wywołał go sztucznie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 21:15
- Jeśli migranci, którzy przylatują na Białoruś, dowiedzą się, że granice Unii Europejskiej są zablokowane, to będzie ich coraz mniej - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, red. naczelny portalu NaWschodzie.eu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa muru na granicy polsko-białoruskiej. Premier: chcemy granicę zabezpieczyć raz, a dobrze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 22:50
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w rozmowie z internautami, że budowa muru na granicy polsko-białoruskiej ma w dłuższej perspektywie zabezpieczyć Polskę przed szantażem migracyjnym - w tym wypadku, ze strony Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie liczba wniosków o azyl. Pozytywne decyzje są wydawane w prawie połowie przypadków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 03:58
Od lipca zauważalny jest wyraźny wzrost liczby składanych wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce - informuje Urząd do Spraw Cudzoziemców. W pierwszych trzech kwartałach tego roku wnioski uchodźcze złożyło prawie 5 tysięcy 200 cudzoziemców.
rozwiń zwiń