X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zawoalowana groźba". W "Gazecie Wyborczej" próba zastraszenia funkcjonariuszy SG

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:47
Prawnik fundacji FOR Eliza Rutynowska na łamach "Gazety Wyborczej" sugeruje, że na granicy z Białorusią dochodzi do bezprawnych działań polskich służb, a funkcjonariusze powinni liczyć się z konsekwencjami - informuje portal tvp.info.
Żołnierze Straży Granicznej na granicy z Białorusią
Żołnierze Straży Granicznej na granicy z BiałorusiąFoto: Twitter/@Straz_Graniczna

"»Polecenia idące z góry« to nie peleryna niewidka, nie ukryją bezprawia na naszych granicach; żołnierze, strażnicy graniczni czy też policjanci powinni o tym pamiętać" - portal przytacza opinię Rutynowskiej.

mucha screen PR1 jedynka free 1200.jpg
Paweł Mucha: nie ulega wątpliwości, że musimy zapewnić szczelność polskiej granicy

Jak zauważa serwis, "w tekście pojawia ledwo zawoalowana groźba, że funkcjonariusze polskich służb mogą spotkać się z konsekwencjami za obronę polskiej granicy przed napływem imigrantów z terenów Białorusi".

Portal wskazuje również, że prawnik założonej przez Leszka Balcerowicza fundacji zachęca do niesubordynacji i niewykonywania poleceń przełożonych. Pisze ona też o "próbach pozornego zalegalizowania bezprawnych w swojej istocie działań służb". 

Czytaj także:

"Obowiązuje ich ustawa, nad nią konstytucja i odpowiednie standardy wynikające z ratyfikowanych umów międzynarodowych" - czytamy jej argumentację. 

W teście na "GW" pojawia się również wątek "rosnącej skali dramatu ludzkiego". Odpowiedzialność za tę sytuację w domyśle mają ponosić polscy funkcjonariusze pełniący służbę na granicy. 

tvp.info/fc

Czytaj także

Prawie 2500 żołnierzy w akcji. Pomagają Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 11:47
Straż Graniczną wspiera już ponad 2,4 tys. żołnierzy. Na granicy z Białorusią postawiliśmy ponad 130 km tymczasowego ogrodzenia oraz zapory poziomej, powstaje także siatka chroniąca zwierzęta przed okaleczeniem - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: powstaje ustawa, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 07:58
- Presja migracyjna wciąż jest bardzo wysoka, liczba prób sforsowania granicy utrzymuje się na tym samym poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Polityk mówił o zapewnieniu bezpieczeństwa na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń