X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Im trudniej, tym większy sens utrzymywania kontaktów". Jacek Saryusz-Wolski o Trójkącie Weimarskim

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 20:30
- Znajdujemy się raczej na kursie kolizyjnym z Berlinem i Paryżem.  Jest to bardzo trudne partnerstwo, bo wiele spraw nas dzieli - mówił na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.  
Audio
  • Jacek Saryusz-Wolski o Trójkącie Weimerskim (Świat w powiększeniu)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/JP

Szefowie dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego mówili w Paryżu o największych wyzwaniach stojących przed Europą. Zbigniew Rau zaprosił Jean-Yves Le Driana i Heiko Maasa na rozmowy w przyszłym roku w Polsce.

msz_rau1200.jpg
Szef MSZ: postrzeganie przyszłości UE w Trójkącie Weimarskim jest podobne

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że Trójkąt Weimarski jest użytecznym formatem spotkań. - W różnych czasach, lepszych i gorszych spełniał pożyteczną rolę kanału komunikacji i powinien być podtrzymany. Natomiast nie powinniśmy mieć złudzeń, że dwóch partnerów traktuje nas równoprawnie. Tak nie było, a powinno być. Znajdujemy się raczej na kursie kolizyjnym z Berlinem i Paryżem. Z jednej strony jest to bardzo trudne partnerstwo, bo wiele spraw nas dzieli. Jednak im trudniej, tym bardziej ma sens utrzymywanie kontaktów - powiedział Jacek Saryusz-Wolski.  

Europoseł PiS podkreślił, że również Francja i Niemcy chcą utrzymać tę formę kontaktów. - To, że Emmanuel Macron swojego czasu odwiedził wszystkie państwa regionu z wyjątkiem Polski, odebrałem jako komplement. Dobrze wiedział, że nie ma po co do Warszawy przyjeżdżać. Dobrze jednak, żeby rytm spotkań w ramach Trójkąta Weimarskiego został zachowany - dodał Saryusz-Wolski.


Posłuchaj
24:29 PR24_MPLS 2020_10_15-19-33-24.mp3 Jacek Saryusz-Wolski o Trójkącie Weimarskim (Świat w powiększeniu)

 

Wśród rozbieżności trzech państw Trójkąta Weimarskiego Jacek Saryusz-Wolski wymienił kwestię migracji, budżetu UE, praworządności, stosunek do Rosji i USA. 

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 19.33

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowie MSZ państw Trójkąta Weimarskiego zgodnie o wyzwaniach

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:11
Szefowie dyplomacji państw Trójkąta Weimarskiego: Francji - Jean-Yves Le Drian, Polski - Zbigniew Rau i Niemiec - Heiko Maas w czwartek w Paryżu zgodnie mówili o największych wyzwaniach stojących przed Europą. Rau zaprosił kolegów z Francji i RFN na rozmowy w przyszłym roku w Polsce.
rozwiń zwiń