X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Soboń: Nowy Ład będzie początkiem powrotu do normalności

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 14:30
- Nowy Ład ma na celu stworzenie takich mechanizmów, które pobudzą i przyspieszą wzrost gospodarczy w Polsce. To również kontynuacja naszej polityki obniżania większości Polaków podatków - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

Krajowy Plan Odbudowy jest jednym z elementów funduszy unijnych, z których w najbliższych latach będzie mogła korzystać Polska. W styczniu i lutym we wszystkich 16 województwach odbyły się konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. W tej puli w ramach funduszy polityki spójności oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji jest 76 miliardów euro.

Posłuchaj
23:04 _PR24_AAC 2021_03_10-13-35-12.mp3 Artur Soboń: Nowy Ład będzie początkiem powrotu do normalności (Temat Dnia/Gość PR24)

Krajowy Plan Odbudowy to kompleksowy dokument określający cele związane z odbudową i tworzeniem odporności społeczno-gospodarczej Polski po kryzysie wywołanym przez pandemię COVID-19. Zostały w nim zawarte propozycje reform i inwestycji, które pomogą Polsce wrócić na właściwe tory rozwoju. 26 lutego rozpoczęły się konsultacje Krajowego Planu Odbudowy. 2 i 4 marca odbyły się debaty na temat KPO.

twitter sejm free 1200.jpg
Dr Bartłomiej Machnik: debata w Sejmie na temat Funduszu Odbudowy to dobry pomysł

"Wiele jest jeszcze do zrobienia"

Wiceminister Artur Soboń wskazywał w Polskim Radiu 24, że Nowy Ład to przede wszystkim nowy program gospodarczy, który będzie zawierał to wszystko, co już udało się osiągnąć rządowi Mateusza Morawieckiego. - Oraz nowe propozycje dla Polaków, nad którymi pracujemy od dłuższego czasu. Wierzę, że będzie to początek powrotu do normalności - powiedział wiceszef ministerstwa aktywów państwowych.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że polityka obniżki podatkowej oraz uszczelnianie optymalizacji podatkowej to nadal priorytet. - Ale chcemy iść krok dalej. Patrząc na takie kraje jak Francja, wiele jeszcze w tej kwestii mamy do zrobienia - mówił.

- Nie przedstawiliśmy jeszcze pełnego planu Krajowego Planu Odbudowy. To nadal spekulacje na temat tego, co może się w nim znaleźć - dodał Artur Soboń.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 10.03.2021
Godzina emisji: 13.35

ks

Czytaj także

"Wkrótce czekają nas ważne decyzje polityczne". Dera o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 09:15
- Solidarna Polska będzie musiała sobie odpowiedzieć, czy zagłosować, czy nie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. Dodał, że "jeżeli nie zagłosuje, to później Zjednoczona Prawica będzie musiała się zastanowić, czy można w takiej formule funkcjonować i czy to będzie potężną przeszkodą, czy nie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie widowisko i kolejny serial polityczny". Karol Gac o debacie nt. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:43
- Nie spodziewam się ze strony opozycji merytorycznej debaty. Raczej spodziewam się politycznych epitetów i negatywnych emocji - przewidywał w Polskim Radiu 24 dr Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl przebieg debaty na temat przyjęcia planu odbudowy gospodarki po pandemii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba się wznieść ponad podziały". Poseł PSL apeluje ws. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:23
- Nie można działać tak, że robiąc na złość rządowi, sprawi się, iż będzie cierpieć społeczeństwo. Rządzący mają swoje kwestie, opozycja jest po drugiej stronie, ale są tematy, w których trzeba się wznieść ponad podziały i rozmawiać, by jak najwięcej tych środków jak najszybciej popłynęło - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Stefan Krajewski, pytany o poparcie jego klubu dla Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń