X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bartłomiej Machnik: debata w Sejmie na temat Funduszu Odbudowy to dobry pomysł

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:41
- Cieszy fakt, że w Sejmie będzie miała miejsce debata o ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Pozostaje pytanie, jaka będzie forma debaty i czy wszystkie strony przedstawią konstruktywne argumenty - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na l. 2021-2027 oraz funduszu odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19.

Obecnie ratyfikacji przez parlamenty narodowe wymaga decyzja o zwiększeniu zasobów własnych UE, by możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy. Łączna wartość unijnego budżetu na lata 2021-2027 to 1,8 bln euro, z czego wartość funduszu to 750 mld.

Posłuchaj
23:50 _PR24_AAC 2021_03_10-11-34-13.mp3 Dr Bartłomiej Machnik: debata w Sejmie na temat Funduszu Odbudowy to dobry pomysł (Temat Dnia/Gość PR24)

Solidarna Polska wyraża sprzeciw wobec ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która potrzebna jest dla uruchomienia unijnego Funduszu Odbudowy, a podstawą do sięgnięcia po środki z tego funduszu jest Krajowy Plan Odbudowy.

Unia europejska parlament europejski free shutt 1200 .jpg
Mateusz Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciwników Polski

"Solidarna Polska stara się podkreślić swoją odrębność"

Dr Bartłomiej Machnik wskazywał, że ewentualne wycofanie się z weta ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy byłoby dla Solidarnej Polski bardzo trudne wizerunkowo.

Wg gościa Polskiego Radia 24 Solidarna Polska od dłuższego czasu stara się podkreślić swoją odrębność od PiS. - Dlatego postanowiła iść jeszcze bardziej na prawo, bo ma świadomość, że może przyjść moment, gdy Zjednoczona Prawica przestanie istnieć - powiedział.

- Zjednoczona Prawica już jest pęknięta i to się pogłębia. Trwa balansowanie na granicy zaufania, priorytetów, sposobu komunikacji - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog)
Data emisji: 10.03.2021
Godzina emisji: 11.34

ks

Czytaj także

"Będziemy bardzo ostrożni z pożyczkami". Waldemar Buda o europejskim funduszu odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 15:47
- Środki bezzwrotne zawsze jest wydatkować łatwiej, one szybciej są do dystrybuowania na rynku. A pożyczki, to są środki, które wymagają zwrotu, w związku z czym musi być duża rozwaga: które sektory zadłużać, żeby później były też wydolne z punktu widzenia spłaty - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda o korzystaniu z europejskiego funduszu odbudowy po pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: projekt ustawy ratyfikacyjnej ws. Funduszu Odbudowy w najbliższych tygodniach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:49
- Wiele państw Unii Europejskiej jest jeszcze na początku tego procesu, podobnie jak Polska. Mamy czas mniej więcej do końca kwietnia, aby tym tematem się zająć i odpowiednią ścieżkę legislacyjną zamknąć, w związku z tym w tej chwili nie ma pośpiechu- mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciwników Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:20
- Polska jest krajem, który zyskuje coraz większe znaczenie i coraz mocniejszą pozycję. Niektóre kraje Unii Europejskiej, jak Niemcy, Francja czy Holandia, czują się tym zagrożone - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 Mateusz Wyrwich ("Niedziela").
rozwiń zwiń