X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ludzki oddech może znacząco wpłynąć na jakość powietrza w biurach.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 09:00
Nowe badanie sugeruje, że największym zanieczyszczeniem w biurach są ludzie, którzy bezwiednie rozpraszają niezdrowe, lotne związki poprzez używanie dezodorantów, a nawet przez oddychanie.
Biurowiec
BiurowiecFoto: PR

Kiedy myślimy o zanieczyszczeniu powietrza, myślimy o powietrzu, które wdychamy idąc ulicami miastami. Ale nie do końca tak jest. W samych Stanach Zjednoczonych i nie tylko, ludzie spędzają prawie 40 godzin tygodniowo w pracy. Wielu z nich- jak nie większość- spędza ten czas  w środowisku biurowym.

A zatem,  jakość powietrza w biurze może być kluczowa na tyle, aby przewidzieć czy doświadczamy dobrego zdrowia. Jak więc możemy stwierdzić co jest największym zagrożeniem w biurowych przestrzeniach?

Na te pytanie odpowiedzieli badacze z Uniwersytetu Purdue. Aby odkryć, co dokładnie wpływa na jakość biurowego powietrza i jak ludzie przyczyniają się do tego, naukowcy ustawili system sensoryczny w przestrzeni dzielonej przez większość pracowników w Laboratorium Uniwersytetu.

Jednym z lotnych związków, który zmniejsza jakość powietrza, był izopren- substancja zapalna często pojawiająca się w olejkach eterycznych.

Co ciekawe, badacze odkryli również wspomniany związek w oddechu ludzi, którzy pracowali na badanej przestrzeni. Dodatkowymi substancjami, które znalazły się w powietrzu, były  chemikalia używane w dezodorantach, kosmetykach oraz produktach do włosów. Według naukowców, wszystkie te związki mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak