X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska będzie cyfrową potęgą w Europie? "Mamy spore szanse"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:39
Krajowy rynek gier rozwija się w tempie kilkunastu procent rocznie. Pod względem sprzedaży Polska zajmuje 23. pozycję na świecie, ale rodzime studia i producenci gier coraz mocniej zaznaczają swoją pozycję na globalnym rynku.
Audio
  • Kondycja i przyszłość polskich gier komputerowych (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

- Wyrastamy na potentata, choć ciągle nim nie jesteśmy. Ale mamy warunki, by to osiągnąć – mówił Rafał Kuczyński. A jak tłumaczył Tomasz Miecznikowski, są ku temu dwie główne przyczyny. – Koszty produkcji są u nas niższe niż na przykład w USA i Europie Zachodniej. Poza tym mamy wyjątkowo kreatywnych i utalentowanych programistów, którzy są w stanie to dobrze zrobić – tłumaczył ekspert.

W naszych produkcjach przebija się przywiązanie do kultury słowiańskiej, ale widać w nich także nasze podejście do wojny. Dzięki trudnej historii w każdej z naszych gier widać jakąś część polskości T. Miecznikowski, R. Kuczyński

Jakie szanse mamy w grafice komputerowej? I gdzie jeszcze są mocne, a gdzie słabe punkty polskich produkcji? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. O historii i lata zmian w polskim rynku gier rozmawialiśmy także z Łukaszem "Jeffrejem" Chmielem, autorem Czwórkowej audycji "Strefa gamingu".

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Gość: Tomasz Miecznikowski (z agencji Lifetube.pl), Rafał Kuczyński (z agencji PurePC.pl)

Data emisji: 13.03.2019 

Godzina emisji: 15.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska myśl techniczna. Mamy klimat dla innowacyjności?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 19:50
Projektor filmowy, kamizelka kuloodporna, hologram czy lampa naftowa - łączy je to, że zostały wynalezione przez Polaków. Niedawno zaś świat obiegła wiadomość o kolejnym projekcie polskiego naukowca: dr Rafał Dylewski z Politechniki Warszawskiej skonstruował B-Droida, czyli sztuczną pszczołę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnienie od gier jednostką chorobową?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 17:56
Fakt, że uzależnienie od gier komputerowych znajdzie się na liście chorób psychicznych oznacza, że stanie się ono "stanem zdrowia", a lekarze czy firmy ubezpieczeniowe mogą je brać pod uwagę w ocenie kondycji swoich klientów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy świadkami epidemii cukrzycy?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 16:20
Polska jest na czwartym miejscu na świecie pod względem częstości występowania stanu przedcukrzycowego. Jeśli nie zaczniemy temu przeciwdziałać, za kilka lat znajdziemy się na miejscu pierwszym - ostrzega Światowa Federacja Diabetologiczna.
rozwiń zwiń