La Liga. Błysk Joao Felixa dał trzy punkty Barcelonie. Zwycięska seria trwa

2024-04-13, 22:52

Gol Joao Felixa w meczu z Cadiz. Foto: PAP/EPA/Román Ríos

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Cadiz 1:0 w sobotnim meczu 31. kolejki piłkarskiej La Liga. Mistrzowie Hiszpanii zagrali bez zawieszonego za żółte kartki Roberta Lewandowskiego. Miejsce Polaka w ataku zajął Brazylijczyk Vitor Roque.

"Blaugrana" potrzebowała wygranej, aby utrzymać dystans do Realu Madryt po tym, jak we wcześniejszym sobotnim meczu lider tabeli pokonał na wyjeździe Majorkę 1:0 dzięki trafieniu Aureliena Tchouameniego.

Piłkarze Barcy długo nie potrafili zagrozić bramce trzeciego od końca w tabeli La Ligi Cadiz. W 22. minucie to Ter Stegen musiał uwijać się jak w ukropie, gdy z ostrego kąta potężnie strzelał Hernandez. Barcelona odpowiedziala dwoma strzałami z dystansu Fermina Lopeza, ale obie próby Hiszpana nie zagroziły bramce drużyny z Kadyksu.

Z pomocą "Dumie Katalonii" przyszedł rzut rożny - po zamieszaniu w polu karnym Cadiz do przewrotki świetnie złożył się Joao Felix i w 37. minucie wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze rozpoczęli drugą połwę od mocnego uderzenia - w 54. minucie Juanmi trafił do bramki Barcy, ale powtórki wykazały, że Hiszpan był na ewidentnym spalonym, co dostrzegł także sędzia. Po chwili precyzyjnie zacentrował Alcaraz, ale główka Chusta okazała się niecelna.

Felix, który był zdecydowanie najlepszym graczem gości, oddał groźny strzał w 72. minucie, ale trafił tylko w słupek. Siedem minut później Ter Stegen ponownie uratował "Blaugranę", kiedy z dystansu potężnie huknął Samassekou.

Mimo ambitnej postawy Cadiz nie było w stanie doprowadzić do wyrównania. Barcelona odniosła czwarte kolejne zwycięstwo w La Liga. Podopieczni Xaviego Hernandeza zajmują drugie miejsce z 70 punktami na koncie. Prowadzi Real Madryt (78 pkt), trzecia jest Girona (65), a czwarte Atletico Madryt (61). Do końca sezonu pozostało siedem serii gier.