La Liga: Barcelona pewna wicemistrzostwa, Real zremisował z Cadiz

2022-05-16, 07:50

Piłkarz Barcelony Memphis Depay (z lewej) walczy o piłkę z zawodnikiem Getafe Damianem Suarezem . Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Piłkarze FC Barcelony zapewnili sobie w 37. kolejce wicemistrzostwo Hiszpanii. Katalończycy zremisowali na wyjeździe z Getafe 0:0. Pewny mistrzowskiego tytułu Real Madryt oraz trzecie w tabeli Atletico również zremisowały swoje niedzielne mecze, ale po 1:1. Szansę utrzymania straciło Alaves.

Przedostatnia kolejka, w której większość meczów rozegrano w niedzielę, stała pod znakiem remisów. Po jednym punkcie dopisały sobie cztery czołowe drużyny.

Rezerwowy skład mistrzów

Real, od dawna pewny mistrzowskiego tytułu i szykujący się do finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem, zremisował 1:1 na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Cadiz CF.

"Królewscy" wystawili w większości rezerwowy skład. Prowadzili od piątej minuty po golu Mariano Diaza, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Ruben Sobrino. W 61. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał doświadczony Alvaro Negredo.

Znamy kolejność w pierwszej czwórce

Real ma 85 punktów, a w niedzielę wicemistrzostwo - po przeciętnym, bezbramkowym meczu na wyjeździe z Getafe - zapewniła sobie Barcelona (73).

Katalończycy mają pięć punktów przewagi nad ustępującym mistrzem Atletico Madryt.

Stołeczna drużyna zremisowała u siebie z Sevillą 1:1. Dla gości ten wynik (ich czwarty remis z rzędu) też jest satysfakcjonujący - oznacza bowiem, że zapewnili sobie co najmniej czwartą lokatę i udział w Lidze Mistrzów.

Sevilla (67) wyprzedza o trzy punkty swojego lokalnego rywala Betis i ma lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Znani są już także dwaj spadkowicze - los Levante podzielili piłkarze Alaves, którzy przegrali 1:3 w niedzielę... właśnie z tym rywalem.