Premier League. Brighton - Man City. Drużyna Jakuba Modera bez szans, wysoka wygrana gości

2024-04-25, 23:06

Piłkarze Manchesteru City w świetnym stylu ograli Brighton . Foto: PAP/EPA/NEIL HALL

Piłkarze Manchesteru City wygrali aż 4:0 na wyjeździe z Brighton&Hove Albion, w barwach którego grał Jakub Moder, w zaległym meczu Premier League. Podopieczni Pepa Guardioli pozostają w grze o tytuł mistrzów Anglii.

Czwartkowy mecz był bardzo jednostronny, choć jego początek był dość spokojny. To nawet Brighton jako pierwsze stworzyło sobie okazję bramkową, ale Ederson pewnie obronił strzał Danny'ego Welbecka.

Demolka przed przerwą. Świetny mecz City

"The Citizens" rozpoczęli strzelanie w 17. minucie. Pierwszy gol padł po składnej akcji. Phil Foden zagrał na prawą stronę do Kyle'a Walkera, który dośrodkował w pole karne. Tam niepilnowany Kevin De Bruyne popisał się efektownym szczupakiem i wyprowadził gości na prowadzenie.

Chwilę później okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Julian Alvarez, ale podopieczni Pepa Guardioli nie czekali długo ze zdobyciem drugiego gola. W 26. minucie do siatki trafił Foden. Anglik wykonywał rzut wolny, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od pleców Pascala Grossa i wpadła do siatki.

To nie było ostatnie słowo Manchesteru City w pierwszej połowie. W 34. minucie na tablicy wyników widniał już wynik 0:3. W swoim polu karnym piłkę stracił Valentin Barco. Futbolówka odbiła się od Bernardo Silvy, który zaliczył nieco szczęśliwą asystę. Pewnym strzałem popisał się bowiem Foden, który skompletował dublet.

Po pierwszej części gry podopieczni Roberto De Zerbiego byli rozbici. W drugiej połowie "Mewy" nie potrafiły odrobić choćby części strat.

Jakub Moder nie pomógł Brighton

W wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Jakub Moder, ale reprezentant Polski wypadł równie blado jak jego koledzy. Pomocnik ostatecznie zszedł z murawy The Amex Stadium w 56. minucie.

Goście ustalili wynik, gdy Modera nie było już na boisku. W 62. minucie meczu do szarżującego Walkera wyszedł Jason Steele, jednak bramkarz interweniował nieporadnie. Walker zdołał zgrać do Alvareza, który nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki.

Brighton ambitnie walczyło choćby o honorowego gola, ale nie było w stanie trafić do siatki. Najbliżej był Joao Pedro, który w 86. minucie zmarnował dobrą okazję z bliska.

Manchester City w grze o mistrzostwo

W doliczonym czasie "The Citizens" mogli trafić po raz piąty. Po podaniu Josko Gvardiola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jeremy Doku, ale strzał młodego Belga obronił Steele.

Wygrana Manchesteru City i tak jednak okazała się bardzo wysoka. Co ważne, wciąż aktualni mistrzowie Anglii nie przegrali już 18 kolejnych ligowych spotkań.

Dzięki triumfowi "Obywatele" zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League. W 33 spotkaniach wywalczyli 76 punktów. O jeden pkt więcej ma prowadzący Arsenal, jednak "Kanonierzy" rozegrali o jeden mecz więcej. Na trzeci miejscu klasyfikowany jest Liverpool - 74 pkt w 34 meczach.