Artur Brzozowski mistrzem Polski w chodzie sportowym na 35 km. Sensacyjna porażka Dawida Tomali

2022-05-14, 13:13

Artur Brzozowski został mistrzem Polski w chodzie sportowym na 35 km. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) i Artur Brzozowski (KKL Stal Stalowa Wola) zdobyli w Opolu złote medale pierwszych mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 35 km.

Do zawodów - które przeprowadzono na wyspie Bolko - przystąpiły tylko dwie panie i 12 panów. Gorsza w gronie kobiet była Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia).

Pod koniec kwietnia odbyły się MP na 20 km. W podwarszawskim Sulejówku najlepsza też była Zdziebło, ale wówczas złoty medal u panów zdobył Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej). W sobotę mistrz olimpijski na dystansie 50 km na mecie był drugi.

Zdobywca brązowego medalu, Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) stosunkowo długo przewodził stawce, ale ostatecznie nie zdołał utrzymać bardzo dobrego tempa. Zawodnik z Podkarpacia był także trzeci podczas zawodów w Sulejówku.