Liga Europy: Sevilla pokonuje West Ham i ze skromną zaliczką pojedzie do Londynu

2022-03-10, 20:36

Sevilla pokonała West Ham na własnym stadionie. Foto: PAP/EPA/Julio Munoz

Sevilla pokonała u siebie West Ham 1:0 w meczu 1/8 finału Ligi Europy. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Munir El Haddadi. Łukasz Fabiański spędził mecz na ławce rezerwowych.

Początek spotkania zdecydowanie należał do intensywnych. Zawodnicy Sevilli od pierwszych minut intensywnie atakowali bramkę strzeżoną przez Alphonse'a Areolę. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 2. minucie gry, jednak Youssef En-Nesyri uderzył głową wprost w ręce golkipera West Hamu. Chwilę później Marokańczyk ponownie miał szansę na gola, jednak tym razem minimalnie chybił.

W 11. minucie to goście stanęli przed stuprocentową szansą, kiedy z bliskiej odległości głową uderzał Nikola Vlasić. Bono popisał się świetnym refleksem i sparował strzał, a dobitka Michaila Antonio została zablokowana.

Im bliżej było do przerwy, tym drużyny grały coraz odważniej. Dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola miała Sevilla - najpierw z "szesnastki" niecelnie uderzał Munir El Haddadi, a po chwili Areola obronił strzał En-Nesyriego. "Młoty" odpowiedziały groźnym uderzeniem Nikoli Vlasicia, które minimalnie minęło lewy słupek bramki Bono.

Początek drugiej połowy mógł rozpocząć się idealnie dla West Hamu. Tomas Soucek oddał mocny strzał zza "szesnastki", jednak dobrą paradą popisał się Bono.

W 60. minucie Sevilla otrzymała rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Marcos Acuna posłał precyzyjną piłkę, która minęła wszystkich obrońców West Hamu i spadła prosto pod nogi Munira. Ten mocno uderzył z półwoleja, a futbolówka minęła bezradnego Areolę i zatrzepotała w siatce.

Ataki gospodarzy nie ustępowały. Oliver Torres otrzymał podanie w polu karnym i z ostrego kąta spróbował podwyższyć prowadzenie, jednak piłka została sparowana przez golkipera przyjezdnych. Nieco później płaski strzał oddał Lucas Ocampos, jednak jego strzał minął bramkę Areoli.

Piłkarze West Hamu także mieli swoje okazje. Manuel Lanzini otrzymał celne podanie w pole karne, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez ofiarnie interweniującego Jesusa Navasa.

Zawodnicy hiszpańskiej drużyny utrzymali korzystny rezultat i ze skromną zaliczką pojadą do Londynu na mecz rewanżowy, który odbędzie się 17 marca.

Sevilla 1:0 West Ham