Puchar Króla: Betis Sewilla - Sevilla. Skandal w derbach, piłkarz trafiony metalowym prętem [wideo]

2022-01-16, 08:39

Joan Jordan cierpi po skandalicznym zachowaniu kibiców Betisu w derbach Sewilli . Foto: PAP/EPA/Jose Manuel Vidal

Do skandalu doszło w meczu 1/8 finału Pucharu Króla Hiszpanii. Starcie derbowe Betis Sewilla - Sevilla zostało przerwane w 39. minucie po tym, jak trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun został piłkarz gości Joan Jordan.

Zdecydowano, że spotkanie Betis Sewilla - Sevilla  nie będzie w sobotę kontynuowane.

Już po losowaniu było wiadome, że będzie to mecz podwyższonego ryzyka. Mało kto przypuszczał jednak, że gęsta i napięta atmosfera na trybunach przeniesie się na boisko.

Do zdarzenia doszło, gdy piłkarze Betisu świętowali zdobycie wyrównującej bramki. Na listę strzelców chwilę wcześniej wpisał się Nabil Fekir, który trafił bezpośrednio z rzutu rożnego.

Sevilla objęła prowadzenie w 35. minucie po golu Papu Gomeza.

Sędzia nakazał obu zespołom zejść do szatni. Po nieco ponad 20 minutach zdecydowano, że piłkarze nie wrócą już tego dnia na boisko. Na razie nie wiadomo, czy spotkanie zostanie dokończone i ewentualnie kiedy. Goście domagają  się walkowera, możliwe jest też rozegranie spotkania bez udziału publiczności. Na tym zapewne kary dla zespołu gospodarzy się nie skończą.

Derby Sewilli należą w Hiszpanii do spotkań wysokiego ryzyka. W 2007 roku ówczesny trener Sevilli Juande Ramos stracił przytomność po uderzeniu w głowę butelką rzuconą z trybun przez kibica Betisu.

W pozostałych sobotnich meczach 1/8 finału, Majorka pokonała Espanyol 2:1, Sporting Gijon przegrał z Cadiz 0:1, a Rayo Vallecano wygrało na wyjeździe z Gironą 1:2 po dwóch trafieniach Sergiego Guardioli.

W niedzielę o 12:00 rozpocznie się mecz Atletico Baleares z Valencią.