X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KSW 66: Ziółkowski, Mańkowski i Materla w wymaganym limicie. Bez złej krwi na oficjalnym ważeniu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 19:28
Oficjalne ważenie przed KSW 66 tym razem nie przyniosło dramatów i kolejnych zmian w karcie walk. Wszyscy zawodnicy wypełnili wymagane limity wagowe, choć dla niektórych musiały one wcześniej ulec lekkiej zmianie.
Bohaterowie walki wieczoru KSW 66 - Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski zmieścili się w limicie kategorii lekkiej. Na wagę wszedł nawet jeden z szefów federacji - Martin Lewandowski.
Bohaterowie walki wieczoru KSW 66 - Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski zmieścili się w limicie kategorii lekkiej. Na wagę wszedł nawet jeden z szefów federacji - Martin Lewandowski.Foto: screen - Facebook/KSW

Właściciel zważony

Jest już niepisaną tradycją gal KSW, że w tygodniu poprzedzającym wydarzenie dochodzi do zmian w karcie walk. Tym razem ze swoich pojedynków wypadli Przemysław Dzwoniarek i Tomasz Romanowski. Zwłaszcza absencja tego drugiego będzie dużą stratą dla szczecińskiej publiczności – „Tommy” jest zawodnikiem miejscowego klubu Berserkers i jednym z ich ulubieńców. Przed sobotnią walką miał problemy zdrowotne, walczył do końca, ale niestety nie zdąży na czas.

Zastąpi go Robert Maciejowski, któremu należy pogratulować odwagi – na przygotowanie do starcia z bardzo mocno bijącym Krystianem Kaszubowskim ma niecałe dwie doby. Z tego też powodu trenujący w Bielsku-Białej fighter nie zdążył pojawić się na ważeniu. Zamiast niego na wagę wszedł… Martin Lewandowski. Licznik wskazał 84,4 kg, zatem jeden z właścicieli federacji zmieścił się w górnym limicie kategorii średniej.

Od kilku dni wiadomo, że Przemysław Dzwoniarek wypadł z walki z Wojciechem Januszem. Jego miejsce w ostatniej chwili zajął Damian Skarżyński, co spowodowało zmianę kategorii półciężkiej, w której miał się odbyć pojedynek, na umowny limit 98 kg. Tzw. „catchweight” będzie też niestety w starciu Gracjana Szadzińskiego z Francesco Moriccą – 73 kg, zamiast przewidzianych dla wagi lekkiej 70,3 kg.

Walki wieczoru bez zmian

Pozostali zawodnicy zmieścili się w wymaganych limitach. Przypomnijmy, że uczestnicy pojedynków, których stawką nie jest mistrzowski pas mogą „przestrzelić” wagę o maksymalnie 0,5 kg, zaś dla bohaterów dwóch walk wieczoru nie ma takiej tolerancji.

Borys Mańkowski i Marian Ziółkowski zgodnie zapowiadają kosmiczny poziom ich starcia i prawdziwe „sztuki” walki. Zarówno między nimi, jak i innymi rywalami, którzy stanęli oko w oko nie było żadnej złej krwi. Piątkowe ważenie odbyło się w zaskakująco przyjaznej atmosferze.

Nieco zburzyć próbował ją broniący pasa w kategorii półciężkiej Tomasz Narkun, ale jego rywal – Ibragim Chuzhigaev nie dał się sprowokować. Pochodzący z Groznego Rosjanin był wyraźnie rozbawiony bojową postawą Narkuna, samemu pozostając oszczędnym w słowach i gestach.

- Jest to dla mnie wyjątkowa sytuacja, że drugi raz w karierze będę mógł walczyć w rodzinnym Szczecinie – powiedział Michał Materla, potwierdzając co było jego główną motywacją do powrotu w szeregi federacji. Zarówno on, jak i jego rywal – Jason Radcliffe – zmieścili się w limicie kategorii średniej.

Na oficjalnym ważeniu pojawił się także były podwójny mistrz KSW, a obecnie zawodnik UFC – Mateusz Gamrot. W sobotę stanie w narożniku swojego przyjaciela i partnera treningowego – Borysa Mańkowskiego.

 

Wyniki oficjalnego ważenia przed KSW 66:

Walka wieczoru:
70,3 kg: Marian Ziółkowski (70,2 kg) vs Borys Mańkowski (70,2 kg) - o pas mistrzowski kategorii lekkiej

Co-main event:

93 kg: Tomasz Narkun (93 kg) - Ibragim Chuzhigaev (92,5 kg) - o pas mistrzowski kategorii półciężkiej

Pozostałe walki:

83,9 kg: Michał Materla (84,4 kg) - Jason Radcliffe (84,2 kg)

83,9 kg: Robert Maciejowski()- Krystian Kaszubowski (78,3 kg)

70,3 kg: Sebastian Rajewski (70,6 kg) vs Niklas Backstrom (70,7 kg)

98 kg: Wojciech Janusz (97,6 kg) – Damian Skarżyński (97,3 kg)

70,3 kg: Łukasz Rajewski (70,7 kg) vs Donovan Desmae (70,4 kg)

73 kg: Gracjan Szadziński (72,9 kg) - Francesco Moricca (72,5 kg)

77,1 kg: Kacper Koziorzębski (77,6 kg) vs Hubert Szymajda (77 kg)

61,2 kg: Patryk Surdyn (61,5 kg) vs David Martinik (61,3 kg)

 

Na relację LIVE z gali KSW 66 zapraszamy do polskieradio24.pl. Początek w sobotę, 15 stycznia o godz. 19:00.

 

Czytaj także:


MK

Zobacz więcej na temat: KSW MMA SPORT Sporty walki

Czytaj także

KSW wprowadza oficjalne rankingi. De Fries i Soldić bez poważnych konkurentów?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 08:31
Wzorem największych światowych organizacji KSW wprowadziło wreszcie rankingi najlepszych zawodników. W kilku kategoriach wagowych da się zauważyć wyraźne braki wśród pretendentów do mistrzowskich pasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KSW 66: Ziółkowski vs Mańkowski o pas wagi lekkiej. W Szczecinie „inwazja Berserkerów”, ale bez walki kobiet

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 08:10
W sobotę w Szczecinie pierwsza w tym roku gala polskiego giganta sceny MMA. Po grudniowych fajerwerkach tym razem KSW 66 zapowiada się na wydarzenie mniej medialne, ale równie mocne sportowo. Kartę walk zdominowali przedstawiciele miejscowych „Berserkerów”, w tym powracający Michał Materla.
rozwiń zwiń