Ekstraklasa: świetna seria trwa. Wisła Płock wygrała z Cracovią

2021-11-28, 14:45

Zdjęcie z meczu Wisła Płock - Cracovia Kraków . Foto: PAP/Piotr Nowak

Wisła Płock pozostaje w sezonie 2021/2022 niepokonana na własnym stadionie. W pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy, gospodarze wygrali z Cracovią 2:1.

Pierwsza połowa znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Podopieczni Macieja Bartoszka już w 15. minucie objęli prowadzenie. Szybko przeprowadzoną akcję, rozpoczętą nieodpowiedzialną stratą Kakabadze, zakończył precyzyjnym strzałem Mateusz Szwoch, wykorzystując podanie ze skrzydła Kristiana Vallo.

Asystent przy pierwszym golu, chwilę później sam wpisał się na listę strzelców. Słowak otrzymał precyzyjne podanie w polu karnym od Rafała Wolskiego i uderzył lewą nogą w stylu Lukasa Podolskiego z meczu z Górnikiem Łęczna.

Do przerwy piłkarze Cracovii byli bezradni wobec świetnie dysponowanej Wisły Płock i nowy trener "Pasów" Jacek Zieliński, zareagował już w przerwie.

Po zmianie stron na boisku pojawił się młody Jakub Myszor i już kilkanaście sekund później pomógł on swojej drużynie wrócić do gry. Jego precyzyjne dośrodkowanie na bramkę zamienił Filip Piszczek, a wynik znów stał się sprawą otwartą. Cracovia mogła doprowadzić do remisu, lecz dwukrotnie w dogodnych sytuacjach chybiał Michał Rakoczy.

Wisła Płock próbowała "zamknąć" mecz w 83. minucie, lecz najpierw Patryk Tuszyński, a potem Dawid Kocyła podczas jednej akcji trafili piłką w słupek bramki Cracovii.

Goście do końca się nie poddali, lecz nawet wprowadzenie na boisko Rivaldinho - który dwukrotnie zmusił do interwencji Kamińskiego - nie pomogło w odwróceniu losów spotkania.

Piłkarze z Płocka kontynuują znakomitą passę na swoim terenie - w tym sezonie jest to ich szóste zwycięstwo, dwukrotnie mecz kończył się podziałem punktów. Piłkarze Macieja Bartoszka wciąż są niepokonani u siebie.

Wisła Płock - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Szwoch (15), 2:0 Kristian Vallo (32), 2:1 Filip Piszczek (47).

Żółta kartka - Wisła Płock: Dawid Kocyła, Damian Rasak, Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Anton Krywociuk, Mateusz Szwoch. Cracovia Kraków: Matej Rodin, Filip Balaj.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 3 000.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Piotr Tomasik, Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak (81. Dusan Lagator), Anton Krywociuk - Damian Rasak, Radosław Cielemęcki (67. Dawid Kocyła), Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (57. Patryk Tuszyński), Kristian Vallo (67. Damian Zbozień) - Damian Warchoł (67. Jorginho ).

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Michal Siplak, Matej Rodin, Cornel Rapa - Otar Kakabadze, Sergiu Hanca (46. Luis Rocha), Sylwester Lusiusz, Mathias Hebo Rasmussen (78. Filip Balaj), Michał Rakoczy (74. Kamil Ogorzały), Kamil Pestka (46. Jakub Myszor) - Filip Piszczek (67. Rivaldinho).