Ekstraklasa: Podolski strzela, Górnik Zabrze wygrywa. Łęczna nadal na dnie tabeli

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 14:39
W pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał z Górnikiem Łęczna 2:1. Ozdobą spotkania był gol Lukasa Podolskiego, który oddał silny i precyzyjny strzał zza pola karnego.
Zdjęcie z meczu Górnik Łęczna - Górnik Zabrze
Zdjęcie z meczu Górnik Łęczna - Górnik Zabrze Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Mecz rozpoczął się od ataków gości, lecz na wysokości zadania stawał bramkarz Maciej Gostomski. Gdy zdawało się, że piłkarze z Zabrza wyjdą na prowadzenie, piłka wylądowała w ich bramce. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym znalazł się doświadczony Janusz Gol i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Radość gospodarzy nie trwała długo - w 10. minucie fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się mistrz świata z 2014 roku, Lukas Podolski. Przewaga Górnika Zabrze rosła z każdą minutą, swoje szanse mieli Jesus Jimenez czy Bartosz Nowak, ale to wahadłowy Robert Dadok zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

W 44. minucie w polu karnym piłkę dostał Jimenez, po czym zagrał wzdłuż pola bramkowego, gdzie czekał już były gracz Stali Mielec.

Po przerwie gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na coraz pewniej grających piłkarzy Jana Urbana. W 70. minucie na boisku pojawił się najlepszy napastnik Górnika Łęczna, Bartosz Śpiączka. Nie wpłynęło to jednak na obraz gry i sam wynik - w drugiej połowie żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji na zmianę wyniku. Górnik Zabrze wygrał szósty mecz w tym sezonie i awansował na 10. miejsce w tabeli.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2
Bramki: 1:0 Janusz Gol (7), 1:1 Lukas Podolski (12), 1:2 Robert Dadok (45).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Bartosz Nowak, Rafał Janicki, Lukas Podolski.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 2 347.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak Kamil Pajnowski (69. Bartosz Śpiączka), Tomasz Midzierski, Leandro - Jason Lokilo, Janusz Gol (83. Bartłomiej Kalinkowski), Alex Serrano, Tomasz Tymosiak (69. Damian Gąska), Serhij Krykun (63. Daniel Dziwniel) - Przemysław Banaszak (63. Paweł Wojciechowski).

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (72. Dariusz Stalmach), Bartosz Nowak (72. Piotr Krawczyk), Alasana Manneh (60. Filip Bainović), Erik Janza - Jesus Jimenez (86. Vamara Sanogo), Lukas Podolski.

Coco Jambo Warszawa jak Legia? Skradli serca kibiców. "Gramy na zero z przodu, z tyłu zawsze coś wpadnie"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 09:50
Są drugą co do popularności drużyną w Warszawie. A wkrótce mogą zostać numerem jeden, jeśli Legia nie zacznie wreszcie wygrywać. Ekipę Coco Jambo z mistrzami Polski dzieli właściwie wszystko, łącznie z sześcioma klasami rozgrywkowymi. Łączą podobne cele na trwający sezon.

Padający śnieg i trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa w spotkaniu Piast Gliwice - Termalica Nieciesza. Gola na wagę wygranej w 16. kolejce Ekstraklasy zdobył Patryk Sokołowski.

Beniaminek znów zaskoczył. Tym razem w 16. kolejce Ekstraklasy w meczu Wisła Kraków - Radomiak podopieczni Dariusza Banasika zdołali wywieźć trzy punkty z terenu "Białej Gwiazdy".