X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

World Athletics: wszczęto postępowanie przeciw trenerom ws. Cimanouskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 13:56
W związku z incydentem dotyczącym białoruskiej lekkoatletki Krysciny Cimanouskiej podczas igrzysk w Tokio wszczęto postępowanie przeciw dwóm trenerom, którym odebrano podczas tej imprezy akredytacje - poinformowała światowa federacja (World Athletics).
Kryscina Cimanouska
Kryscina CimanouskaFoto: facebook.com/Mateusz Morawiecki/Tymon Markowski/MSZ

Działania światowej federacji, która współpracuje przy tej sprawie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, dotyczą Artura Szymaka i Jurija Majsiewicza. To oni próbowali przymusem odesłać Cimanouską na Białoruś podczas igrzysk, po tym jak skrytykowała krajowe władze sportowe. MKOl zdecydował wówczas o odebraniu im akredytacji i usunięciu z wioski olimpijskiej.

pap Kryscina Cimanouska 1200.jpg
Lekkoatletyka: Kryscina Cimanouska chce startować w polskich barwach


"Zdecydowano o kontynuacji dochodzenia i wszczęciu formalnego postępowania przeciwko wymienionym trenerom. Sprawą zajmie się Athletics Integrity Unit (AIU) przy pełnej współpracy i wsparciu ze strony MKOl. AIU opublikuje wyniki postępowania po jego zakończeniu" - zaznaczono w czwartkowym komunikacie.Cimanouska, w związku ze wspomnianą krytyką władz sportowych swojego kraju, 1 sierpnia została odsunięta od rywalizacji w igrzyskach w Tokio. Dzięki szybkiej interwencji polskiej ambasady w Tokio uzyskała wizę humanitarną i uniknęła powrotu na Białoruś. 5 sierpnia bezpiecznie wylądowała w Warszawie. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przedstawiło biegaczce możliwości kontynuowania kariery sportowej w Polsce. Następnie dołączyła do Grupy Sportowej Orlen zrzeszającej najlepszych zawodników, w tym medalistów olimpijskich z Tokio.

Czytaj także:

/red

Czytaj także

Tokio 2020: Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną. "Polska zawsze oznacza solidarność"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 13:10
Białoruska atletka Kryscina Cimanouska jest już w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio. Otrzymała wizę humanitarną - poinformował na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryscina Cimanouska będzie reprezentować Polskę? "Nie wykluczam tego"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 11:36
- Jestem wdzięczna władzom w Polsce, które zbudziły się w środku nocy i bardzo szybko podejmowały decyzje. Nie wykluczam, że pobiegnę pod polską flagą - mówi białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ubiegam się o polskie obywatelstwo". Kryscina Cimanouska o życiu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 18:40
W rozmowie z niemiecką gazetą "Welt am Sonntag" Kryscina Cimanouska poinformowała, że złożyła wniosek o polskie obywatelstwo. - Po dopełnieniu formalności zamierzam jak najszybciej występować dla polskiej reprezentacji - powiedziała białoruska lekkoatletka.
rozwiń zwiń