X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: zapowiedziano chęć zmniejszenia liczby działaczy i gości o 25 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 07:48
Komitet organizacyjny igrzysk w Tokio poinformował o planach kolejnej redukcji liczby działaczy, gości i dziennikarzy zagranicznych, którzy mają przyjechać na olimpiadę i paraolimpiadę. Tym razem zaproponowano zmniejszenie liczby osób z zagranicy aż o 25 tysięcy.
Hidemasa Nakamura (L) - szef głównego centrum operacyjnego igrzysk i Nobuhiko Okabe (P) - epidemiolog, poczas konferencji prasowej
Hidemasa Nakamura (L) - szef głównego centrum operacyjnego igrzysk i Nobuhiko Okabe (P) - epidemiolog, poczas konferencji prasowej Foto: PAP/EPA/ISSEI KATO / POOL

Oznacza to, że w stolicy Japonii będzie mogło się pojawić około 53 tysięcy działaczy, gości i dziennikarzy. Pierwotnie, przed wybuchem pandemii, komitet organizacyjny spodziewał się, że do Tokio przybędzie w trakcie igrzysk i paraolimpiady około 180 tys. osób, w tym ponad 10 tysięcy sportowców.

Michał Haratyk 1200F.jpg
Diamentowa Liga: piąte miejsce Michała Haratyka we Florencji

W związku z pandemią Japończycy poprosili Międzynarodowy Komitet Olimpijski o zmniejszenie oficjalnych delegacji, ustalając liczbę zagranicznych osób towarzyszących rywalizacji sportowej na 78 tysięcy.

Hidemasa Nakamura, szef głównego centrum operacyjnego igrzysk, powiedział na konferencji prasowej, że w porozumieniu z MKOl organizatorom udało się zmniejszyć liczbę tzw. członków rodziny olimpijskiej.

Redukcja liczby osób z zagranicy, które przybędą do Tokio, związana jest z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19 i narastającymi w społeczeństwie japońskim wątpliwościami co do sensowności organizacji tej imprezy w obliczu pandemii.

nadal 1200 (3).jpg
Wimbledon i Igrzyska w Tokio nie dla mistrza. Rafael Nadal chce uratować swoją karierę

Przeprowadzane w ostatnich tygodniach sondaże wykazują, że większa część opinii publicznej w Japonii jest przeciwna organizowaniu na przełomie lipca i sierpnia igrzysk. Wskazuje się na zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego i dodatkowe obciążenie systemu opieki zdrowotnej w związku z pandemią.

Czytaj także

Mityng w Turku. Marcin Krukowski ustanowił rekord Polski w rzucie oszczepem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:30
Marcin Krukowski poprawił rekord Polski w rzucie oszczepem. Podczas lekkoatletycznego mityngu w Turku 28-latek uzyskał w czwartej próbie odległość 89,55 m. Polak poprawił swój wynik sprzed prawie czterech lat z Białegostoku, kiedy rzucił 88,09. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mityng w Orimattili: zwycięstwo Krukowskiego w rzucie oszczepem

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 06:00
Marcin Krukowski rzucił oszczepem 86,52 m i wygrał konkurs podczas mityngu w fińskiej miejscowości Orimattila. Polak uzyskał czwarty wynik w karierze. Tydzień temu w Turku poprawił rekord kraju, który teraz wynosi 89,55.
rozwiń zwiń