X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielki sukces Andrzeja Bargiela. Polak wszedł na niezdobyty szczyt, a później zjechał z niego na nartach

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 12:54
Andrzej Bargiel zdobył szczyt Yawash Sar II (6 178 m n.p.m.) w Karakorum. Następnie polski skialpinista zjechał z niego na nartach. Bargiel jest pierwszym człowiekiem, którego noga stanęła na szczycie Yawash Sar II. 
Andrzej Bargiel
Andrzej Bargiel Foto: materiały promocyjne/screen

Everest 1980 baner zdjęcie 1200.jpg
SERWIS SPECJALNY - JAK POLACY ZDOBYLI EVEREST w 1980

W piątek 33-letni Polak zdobył Yawash Sar II. Po przeprowadzeniu ataku szczytowego polski skialpinista zjechał z tej góry na nartach. O jego sukcesie poinformował twitterowy profil Everest Today.

Na tym jednak nie koniec wyprawy Polaka. W najbliższych dniach Bargiel ma zdobyć szczyt Laila Peak (6 096 m n.p.m.), a następnie zjechać z niego na nartach.

W wyprawie Bargielowi towarzyszą freerajdowiec Jędrzej Baranowski oraz himalaista i filmowiec wysokogórski Dariusz Załuski, którzy go wspierają i dokumentują jego wyczyny.

33-latek ma na swoim koncie bardzo długą listę imponujących dokonań. Najsłynniejszy polski skialpinista jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2 (8611 m). W ten sam sposób zdobył Sziszapangmę (8013 m), Manaslu (8156 m) i Broad Peak (8051 m).

Bargiel od siedmiu lat realizuje autorski projekt w górach najwyższych "Sunt Leones", którego celem jest zdobywanie wysokich szczytów w szybkim tempie, jeśli to możliwe w stylu alpejskim (bez zakładania obozów) i następnie zjazd.

Tłum w drodze na Mount Everest
Everest 2021: ruszył sezon, będą korki? Świat tego i tak nie zobaczy. Cenzura na najwyższym szczycie Ziemi

Sukcesu Bargielowi pogratulował prezydent Andrzej Duda.

"Brawa dla Andrzej Bargiela. Kolejny nadzwyczajny wyczyn i Biało-Czerwona na kolejnym sięgającym nieba szczycie. Gratulujemy i dziękujemy" - napisał w piątek Duda na swoim koncie na Twitterze. Zamieścił też link do artykułu opisującego wyczyn Polaka.

Czytaj także:

bg

Zobacz więcej na temat: SPORT Andrzej Bargiel góry

Czytaj także

Ali Sadpara, John Snorri i Juan Pablo Mohr zaginęli na K2. Dramatyczny apel bliskich

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 19:14
Od trzech dni nie ma żadnego kontaktu z trójką zaginionych wspinaczy, którzy w piątek ruszyli do ataku szczytowego na K2. Ich bliscy zwrócili się z prośbą o kontynuowanie poszukiwań, mimo panujących w Karakorum złych warunków atmosferycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bargiel zaatakuje Laila Peak i Yawash Sar II bez pozwolenia. Janusz Majer inspiracją skialpinisty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 09:53
Andrzej Bargiel, który jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z K2 (8611 m) w Karakorum, w poniedziałek wyruszył na kolejną wyprawę. Celem są dwa sześciotysięczniki, w tym jeden dziewiczy. -  O Laila Peak marzyłem już od dawna. Poza tym na wejście na sześciotysięczniki w Pakistanie nie jest potrzebne zezwolenie. Także logistyka wypraw jest łatwiejsza - powiedział skialpinista tuż przed wylotem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Everest 2021. Są limity, będzie chaos? "Każdy chce się wspinać, bo płaci, a zwroty nie przysługują"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:07
Na szczycie Mount Everestu nie może pojawić się dziennie więcej niż 170 osób - zdecydował rząd Nepalu w celu uniknięcia tłumów na najwyższej górze na Ziemi (8848 m n.p.m.). To mniej niż połowa rekordu z 23 maja 2019 roku, kiedy na "dachu świata" stanęło 381 zagranicznych alpinistów.
rozwiń zwiń