La Liga: zdziesiątkowany Real Madryt nie dał rady Getafe. Atletico ucieka "Królewskim" w tabeli

2021-04-18, 22:57

Eder Militao i Mauro Arambarri. Foto: PAP/EPA/Kiko Huesca

Real Madryt zremisował 0:0 z Getafe w meczu 31. kolejki La Liga. Drużyna mistrza Hiszpanii do rywalizacji przystąpiła osłabiona licznymi kontuzjami oraz zakażeniami koronawirusem.

Do meczu z Getafe "Królewscy" przystąpili będąc w dramatycznej sytuacji kadrowej. Trener Zinedine Zidane mógł skorzystać zaledwie z 12 graczy pierwszej drużyny, a braki był zmuszony "łatać" zawodnikami ekipy rezerw. W związku z osłabieniami Francuz od pierwszej minuty wystawił m.in. 21-letniego stopera Victora Chusta, który na boiskach La Liga spędził dotąd... 4 minuty. Od początku bieżącego sezonu gracze "Królewskich" odnieśli łącznie już 54 kontuzje.

Od początku mecz toczony był w wysokim tempie. Już w 7. minucie stuprocentową sytuację miało Getafe, ale na wysokości zadania stanął Thibaut Courtois, który obronił strzał Oliveiry. W kolejnej akcji do siatki rywali trafił zastępujący Benzemę Mariano, który minął bramkarza Getafe, ale po analizie VAR gol nie został uznany.

W 10. minucie z linii pola karnego groźnie uderzał pomocnik gospodarzy Mauro Arambarri. W kolejnych fragmentach Real nieco uspokoił grę i dłużej utrzymywał się przy piłce.

Znacznie lepsze wrażenie sprawiało jednak Getafe. W 23. minucie po dośrodkowaniu Maksimovicia Mata trafił w słupek. Z kolei 5 minut później centrował Marcelo, a Mariano był bliski pokonania Davida Sorii - piłkę z linii bramkowej wybił jednak David Timor. Przed przerwą dobrą sytuację zmarnował również Vinicius Jr., który zbyt lekko uderzał głową po podaniu Alvaro Odriozoli. Ostatecznie po pierwszych 45 minutach na Coliseum Alfonso Perez było 0:0.

Z biegiem kolejnych minut gra "Królewskich" nie ulegała poprawie i to Getafe było bliższe zdobycia gola - strzelali Timor i Olivera, ale na posterunku był Courtois. W 59. minucie gospodarze znaleźli się w sytuacji 3 na 2 po stracie Marcelo, ale Belg ponownie uratował skórę mistrzom Hiszpanii.

W 70. minucie ze skraju pola karnego uderzał Rodriguez, jednak jego uderzeniu zabrakło precyzji. W końcówce "Królewscy" próbowali przyspieszyć, ale brakowało im precyzji i rytmu. Getafe miało wyraźną przewagę, ale nie potrafiło wykorzystać żadnej z dogodnych okazji.

Po bezbramkowym remisie z Getafe Real zajmuje 2. miejsce w tabeli La Liga ze stratą 3 punktów do Atletico Madryt. "Los Azulones" są 15. i mają 4 "oczka" zapasu nad otwierającym strefę spadkową Valladolid.

W drugim rozgrywanym o 21 meczu La Liga Villarreal rozbił na wyjeździe Levante 5:1. Dla "Żółtych Łodzi Podwodnych" bramki zdobyli Moreno i Chukwueze (dwie) oraz autorzy samobójczych trafień Postigo oraz Vezo. Honorowego gola dla Levante strzelił Malsa.