X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: olimpijczycy i piłkarze zostaną zaszczepieni. "Szczepionka nie jest warunkiem udziału w IO"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:28
Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych mają prawo do szczepień przeciwko koronawirusowi w pierwszej turze. To samo dotyczy członków kadry piłkarskiej reprezentacji Polski. Szczepienia nie będą jednak warunkiem udziału we wspomnianych imprezach.
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr Gliński
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr GlińskiFoto: KPRM/Krystian Maj

Premier Morawiecki podkreślał, że polscy sportowcy są źródłem dumy kibiców i rząd zamierza zagwarantować im jak najlepszą ochronę przed Covid-19 podczas igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy. - Do olimpiady zostało równo 100 dni i żeby zapewnić komfort sportowcom zadecydowaliśmy o zaszczepieniu całej ekipy olimpijskiej - naszych olimpijczyków, ale też reprezentacji w piłce nożnej, która będzie grała podczas mistrzostw Europy. (...) Jestem przekonany, że występ każdego naszego reprezentanta przyniesie radość kibicom - oświadczył. 

Wicepremier Piotr Gliński poinformował, że szczepienia przysługują łącznie 1077 osobom z grona olimpijczyków oraz ich sztabów szkoleniowych. W przypadku reprezentacji piłkarskiej to ok. 60 osób.

- Ta decyzja była możliwa, ponieważ zaszczepiono już wszystkie grupy najbardziej zagrożone oraz tych, którzy z koronawirusem walczą na pierwszej linii frontu jak żołnierze WOT oraz lekarze - tłumaczył Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Głos zabrał również prezes PKOl Andrzej Kraśnicki. - To świetna informacja, bardzo dziękuję za taką decyzję panu premierowi oraz całemu rządowi. Sportowcy to niewielka grupa społeczna, ale promująca bardzo ważne wartości - stwierdził.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił natomiast uwagę na rolę sportu w życiu społecznym. - Nie ma lepszych ambasadorów niż sportowcy. Każdy z nas utożsamia się z nimi, chce uczestniczyć w ich sukcesach. Powinniśmy być dumni, że jako kraj chcemy zaszczepić najlepszych sportowców - to bardzo pozytywna inicjatywa. Dzięki temu zyskają dodatkową pewność, będą czuli się bezpiecznie podczas zawodów - powiedział Boniek.

Posłuchaj
12:25 boniek.mp3 Zbigniew Boniek o szczepieniach dla polskich sportowców

 

W rozmowie z TVP Sport prezes PKOl Andrzej Kraśnicki dodał, że odbycie szczepienia nie będzie konieczne, by wystartować w igrzyskach w Tokio. - Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że szczepienie przeciw wirusowi SARS-COV-2 nie będzie warunkiem udziału w igrzyskach olimpijskich. Zasoby szczepionki są różne na całym świecie i nie wszyscy mają do niej jednakowy dostęp. Szczepienie musi być autonomiczną, świadomą i dobrowolną decyzją sportowca - zaznaczył.

Igrzyska olimpijskie przełożone z 2020 na 2021 z powodu pandemii COVID-19 mają się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia, natomiast paraolimpijskie od 24 sierpnia do 5 września.

Czytaj także:

bg

Czytaj także

Tokio 2020: polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przed igrzyskami. "PKOl przygotował listę nazwisk"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 09:20
Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni na COVID-19 przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio. Według nieoficjalnych informacji, premier ma to ogłosić w najbliższą środę - 14 kwietnia, kiedy do rozpoczęcia igrzysk będzie dokładnie 100 dni. - Kilka tygodni temu Polski Komitet Olimpijski wysłał w tej sprawie pismo do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Przewodniczący PKOl Andrzej Kraśnicki.
rozwiń zwiń