X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Igrzyska w Tokio: jest oficjalna decyzja MKOl ws. kibiców

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 12:39
Komitet Organizacyjny zdecydował, że tegoroczne igrzyska w Tokio odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców. Poinformowano o tym już MKOl. Powodem są obawy związane z pandemią COVID-19.
Koronawirus odmieni oblicze igrzysk w Tokio
Koronawirus odmieni oblicze igrzysk w Tokio Foto: EPA/FRANCK ROBICHON

keleti 1200 f.jpg
Agnes Keleti to najstarsza złota medalistka igrzysk. "Nie patrzę w lustro, to moja sztuczka"

Sobotnia decyzja oznacza potwierdzenie wcześniejszych spekulacji na ten temat. Agencja prasowa Kyodo już nawet przekazała informację, że kibice zagraniczni nie dostaną pozwolenia na przyjazd do Tokio na igrzyska. Powoływała się wtedy na japoński rząd. Komitet Organizacyjny to wówczas zdementował.

Z decyzji tej najmniej zadowolona jest branża turystyczna, ale i organizatorzy zanotują - według wstępnych szacunków - milionowe straty z powodu braku sprzedaży biletów zagranicznym kibicom.

"Zarówno Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jak i Paraolimpijski, w pełni akceptują i popierają naszą decyzję. Wszyscy zagraniczni kibice, którzy już zakupili wejściówki, otrzymają zwrot kosztów" - można przeczytać w opublikowanym oświadczeniu.

Sprzedażą biletów zajmowała się jednak firma zewnętrzna, która pobierała 20 procent prowizji. Nie wiadomo zatem, czy mowa o zwrocie całkowitym. Organizatorzy na razie nie potrafili na to pytanie odpowiedzieć.

Dotychczas zagranicznym kibicom sprzedano ok. 600 tysięcy biletów na igrzyska oraz ok. 30 tysięcy na paraolimpiadę. Z kolei Japończycy zakupili w sumie ok. 4,5 mln wejściówek. Nie wiadomo jednak na razie, czy ktokolwiek będzie mógł zasiąść na trybunach. Ostateczna decyzja ma zapaść do końca kwietnia.

Organizatorzy nie będą jednak partycypować w ewentualnych stratach wynikających z opłaconych już rezerwacji hotelowych.

- Nie pokryjemy kosztów już opłaconych hoteli - przekazał dyrektor zarządzający Komitetu Organizacyjnego Toshiro Muto, który dodał, że kwota strat wynikających ze zwrotu kosztów zakupionych już biletów nie zostanie upubliczniona.

Jak podają miejscowe media to nowej przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego Seiko Hashimoto najbardziej zależało na zakazie wjazdu dla zagranicznych kibiców. W ten sposób chce ona budować zaufanie miejscowej społeczności i chce pokazać, że bezpieczeństwo Japończyków jest najważniejsze.

- Musimy zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników igrzysk, ale i miejscowego społeczeństwa. Już teraz jesteśmy mu winni ogromny szacunek - powiedział kilka dni temu szef MKOl Niemiec Thomas Bach.

Z opublikowanej niedawno ankiety przeprowadzonej przez dziennik "Yomiuri" wynika, że tylko 18 procent Japończyków zgodziłoby się na dopuszczenie fanów z innych krajów do udziału w igrzyskach. Przeciwną opinię wyraziło 77 procent respondentów. Zdecydowana większość obywateli jest też za kolejnym przełożeniem imprezy lub jej całkowitym odwołaniem. Głównym powodem obaw jest ciągle rozprzestrzeniający się koronawirus.

Igrzyska w Tokio miały się pierwotnie odbyć w 2020 r., ale zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19. Zgodnie z obecnym planem mają się rozpocząć 23 lipca br. i potrwają do 8 sierpnia.


Posłuchaj
00:24 Marcin Nowak.mp3 Szef misji olimpijskiej reprezentacji Polski na Tokio, Marcin Nowak podkreśla, że w czasach pandemii organizatorzy muszą podejmować trudne decyzje (IAR)

Posłuchaj
00:28 Mateusz Kusznierewicz.mp3 Mistrz olimpijski w żeglarstwie z 1996 roku z Atlanty, Mateusz Kusznierewicz, który obecnie pełni rolę trenera-selekcjonera kadry, był przygotowany na to, że kibice będą mieli utrudniony dostęp do tokijskich igrzysk (IAR)

  

Czytaj także:

/ah/PAP/IAR

Czytaj także

Tokio 2020: choroba matki motywacją mistrza olimpijskiego. Jeff Henderson chce kolejnego złota

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 09:44
Mistrz olimpijski w skoku w dal z Rio de Janeiro (2016) Amerykanin Jeff Henderson zapowiada walkę o kolejne złoto na igrzyskach w Tokio. Medale, jak sam podkreślił, zdobywa dla mamy chorej od kilkunastu lat na Alzheimera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok z COVID-19 w świecie sportu. Niepewność, zamknięte trybuny, odwołane imprezy. Normalność powróci?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 10:21
Świat sportu już od roku znajduje się pod wpływem pandemii COVID-19. Trybuny aren są puste lub z niewielką liczbą widzów. Zmieniły się reguły rywalizacji, którym zawodnicy i organizatorzy imprez muszą się bezwzględnie podporządkować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: MKOl podjął decyzję. Sportowcy nie muszą się szczepić przed igrzyskami

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 08:41
Przewodniczący MKOl Thomas Bach powiedział w piątek w Genewie, że szczepienia przeciwko koronawirusowi nie będą wymagane od sportowców rywalizujących na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w związku z obawami o powolne tempo wprowadzania szczepionek w Japonii.
rozwiń zwiń