Ligue 1: horror w Montpellier. Gol Milika w meczu Olympique Marsylia [WIDEO]

2021-04-10, 22:56

Arkadiusz Milik (C). Foto: PAP/EPA/Guillaume Horcajuelo

Olympique Marsylia zremisował na wyjeździe z Montpellier (3:3) w meczu 32. kolejki francuskiej Ligue 1. Jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik, który został zmieniony w 88. minucie. Miejsce Polaka zajął Darío Benedetto.

• Tytułu broni Paris Saint-Germain
  • Liderem jest Lille
  • W drugiej połowie czerwoną kartkę zobaczył Duje Ćaleta-Car
  • We wcześniejszym spotkaniu PSG pewnie pokonało Strasbourg

górski serwis grafika 1200 .jpg

W ostatniej kolejce piłkarze Marsylii pokonali na Stade Vélodrome Dijon (2:0). Milik przebywał na boisku do 80. minuty, kiedy został zmieniony przez Dario Benedetto. Nie był to udany mecz w wykonaniu reprezentanta Polski.

Na Stade de la Mosson koncertowo rozpoczęli gospodarze, którzy już w 1. minucie wyszli na prowadzenie po golu Andy'ego Delorta, który zauważył Steve'a Mandandę, który wyszedł przed bramkę i precyzyjnym lobem pokonał golkipera OM. Sędzia spotkania Jerome Brisard chciał się jeszcze upewnić przy pomocy VAR, czy bramka została zdobyta poprawnie, ale nie dopatrzył się żadnych nieścisłości. Piłkarze Montpellier spokojnie mogli prowadzić grę.

Goście za odrabianie strat wzięli się pod koniec pierwszej połowy. Wyrównującą bramkę na dwie minuty przed przerwą zdobył reprezentant Polski Arkadiusz Milik. To nie był koniec w wykonaniu w podopiecznych trenera Jorge Sampaoliego. Jeszcze w doliczonym czasie gry drugiego gola dla ekipy z Marsylii strzelił Gueye.

Po zmianie stron do ataku ruszyła drużyna Montpellier. Chwilę po wznowieniu gry do remisu doprowadził Gaetan Laborde.

Kolejnego gola dla gości mógł zdobyć Delort, ale po jego uderzeniu piłka o kilka milimetrów minęła słupek bramki strzeżonej przez Jonasa Omlina. Kilka minut później próbował Florian Thauvin, ale po jego uderzeniu futbolówka również przeleciała obok słupka bramki Montpellier.

Od 63. minuty zespół z Marsylii musiał sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce Duje Ćaleta-Cara. Arbiter spotkania nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił z boiska zawodnika OM.

Przybliżyć do zwycięstwa swoją drużynę mógł Laborde, ale w bramce Olympique bardzo dobrze spisał się doświadczony Mandanda, których uchronił przyjezdnych przed stratą gola.

Chwilę później odpowiedzieli piłkarze z Prowansji. W pole karne dośrodkowywał Dimitri Payet, tam znalazł się Lucas Perrin, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Ekipa ze Stade de la Mosson nie rezygnowała z doprowadzenia do remisu. W 83. minucie po strzale Teji Savaniera piłka trafiła w prawy słupek bramki OM.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry boisko opuścił Milik. W miejsce reprezentanta Polski pojawił się Darío Benedetto.

Wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie. W ostatnich sekundach spotkania punkt gospodarzom zapewnił Laborde, który uderzeniem głową nie dał szans Mandandzie.

Po remisie Olympique Marsylia znajduje się na szóstym miejscu w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 49 punktów. Liderem pozostaje Lille OSC (69 pkt), które ma trzy punkty przewagi nad obecnym mistrzem Francji Paris Saint-Germain.

Arkadiusz Milik trafił do Marsylii w styczniu, wypożyczony na półtora roku z SSC Napoli (z opcją wykupu). Dotychczas w barwach Olympique Polak zdobył pięć bramek.

32. kolejka Ligue 1:

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 3:3 (1:2)

Bramki: A. Delort - 1, A. Milik - 43, P. Gueye - 45+1, G. Laborde - 47, 90+4, L. Perrin - 71

Czerwona kartka: Duje Ćaleta-Car (Olympique Marsylia) - 63

Sędzia: J. Brisard

Montpellier: Omlin – Sambia (Souquet), Hilton, Congré, Cozza (Ristić) – Savanier, Ferri (Chotard) – Laborde, Mollet (Škuletić), Mavididi (Wahi) – Delort

Olympique: Mandanda – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Lirola, Kamara, Gueye, Henrique (Perrin) – Thauvin, Payet (Cuisance) – Milik (Benedetto)