PŚ w skokach: Sara Takanashi pisze historię. Sześćdziesiąta wygrana Japonki

2021-02-19, 13:40

Sara Takanashi . Foto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Anna Twardosz zajęła w Rasnovie 31. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zwyciężyła po raz 60. w karierze Japonka Sara Takanashi, a na podium stanęły również Norweżka Silje Opseth i triumfatorka czwartkowych zawodów Słowenka Nika Kriznar.

• Anna Twardosz wystąpiła w drugiej serii, lecz nie zdobyła pucharowych punktów
  • W klasyfikacji generalnej Takanashi traci do Kriznar zaledwie pięć punktów

PŚ w skokach: Kamil Stoch na podium prologu w Rasnovie. Wszyscy Polacy w czołowej "30"

Po pierwszym skoku - na 83 m - Twardosz zajmowała 30. pozycję, ex aequo z Rosjanką Sofią Tichonową, więc Polka awansowała do serii finałowej. W niej była jednak najsłabsza - 79 m - i nie powiększyła dorobku punktowego.

Takanashi oddała skoki na 92 i 99 m i wyprzedziła Opseth o 6,3 pkt, a Kriznar straciła do Japonki 10,6 pkt. W czwartek skład podium był taki sam, jedynie kolejności inna: Kriznar przed Takanashi i Opseth.

W piątek startowały także Nicole Konderla i Kamila Karpiel. Polki zakończyły udział w zawodach po pierwszej serii na miejscach 37-38.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Kriznar, która ma jednak zaledwie pięć punktów przewagi nad Takanashi. Trzecia Opseth traci do liderki 134 punkty. Twardosz ma osiem "oczek" i jest na 44. pozycji, natomiast na ostatnich miejscach są Karpiel i Kinga Rajda - po jednym punkcie.

Rywalizacja w Rasnovie jest ostatnią przed rozpoczynającymi się 24 lutego w Oberstdorfie mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym. W piątek o godz. 14.15 rozpocznie się konkurs mężczyzn.

Sportowcy z największą liczbą zwycięstw w PŚ w narciarstwie klasycznym, alpejskim i biathlonie:
(kolejno: imię i nazwisko, liczba zwycięstw, lata startów w PŚ, dyscyplina):