Giro d'Italia: Simon Yates zakażony koronawirusem. Koniec wyścigu dla Brytyjczyka

2020-10-10, 13:03

Simon Yates podczas Tirreno-Adriatico . Foto: PAP/EPA/ROBERTO BETTINI

Brytyjski kolarz Simon Yates z grupy Mitchelton-Scott miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i został wycofany z wyścigu Giro d'Italia - poinformował jego zespół. Więcej zakażeń w australijskiej grupie nie było, więc pozostali jej kolarze mogą kontynuować rywalizację.

• Yates spisywał się w tegorocznej edycji Giro poniżej oczekiwań
  • Dotąd kolarze przejechali siedem z zaplanowanych 21 etapów

Giro d'Italia: Arnaud Demare nie zwalnia. Trzecie etapowe zwycięstwo Francuza

Brytyjczyk po siedmiu etapach zajmował 21. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. To dość rozczarowująca pozycja jak na zwycięzcę Vuelta a Espana z 2018 roku, który przed rozpoczęciem Giro wygrał etapowy wyścig Tirreno-Adriatico i był wymieniany w gronie faworytów trzytygodniowej rywalizacji.

Wiadomo już, że Yates nie poprawi swojej pozycji, gdyż zgodnie z regulaminem wyścigu został z niego wykluczony po tym, jak piątkowy test na obecność koronawirusa przyniósł pozytywny wynik.

U Yatesa rozwinęły się po piątkowym etapie bardzo łagodne objawy" - napisano w oświadczeniu grupy Mitchelton-Scott.

Australijski zespół nie został wykluczony z Giro, gdyż pozostali członkowie grupy mieli wyniki negatywne.

W sobotę w ramach ósmego etapu kolarze przejadą 200 km z Giovinazzo do Vieste. Zakończenie wyścigu 25 października w Mediolanie. Dziesiąte miejsce w tegorocznej edycji Giro zajmuje Rafał Majka (Bora-Hansgrohe). Do liderującego Portugalczyka Joao Almeidy (Deceuninck-Quick Step) traci 1.32.