Liga Mistrzów. Egzekucja w Londynie, Bayern Lewandowskiego rozbił Chelsea

2020-02-25, 22:52

Robert Lewandowski cieszy się z gola przeciwko Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Na Stamford Bridge w Londynie Bayern Monachium wygrał 3:0 (0:0) z Chelsea w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Serge Gnabry, z kolei jedną bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Zdaniem byłego reprezentanta polski Pawła Golańskiego, awans Bayernu do ćwierćfinału jest już niemal przesądzony (IAR)
+
  • Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów odbędzie się na Stadionie Olimpijskim im. Ataturka w Stambule - 30 maja 2020 roku
  • Tytułu broni Liverpool

Janisz: ważne jest "czy", a nie "jak" będzie grał Piątek [NASZ WYWIAD]

Od mocnego wejścia w Londynie mogli zacząć podopieczni trenera Hansiego Flicka. W 11. minucie przed doskonałą okazją stanął Kingsley Coman, który uciekł obrońcom na prawej stronie boiska. Francuz uderzył mocno w kierunku bramki Chelsea, ale piłka minęła słupek.

Kilka sekund później w natarciu ponownie byli monachijczycy. Tym razem swojej okazji szukał Robert Lewandowski, który z woleja próbował pokonać Willy'ego Caballero, jednak górą był Argentyńczyk. Bawarczycy od pierwszych minut atakowali na bramkę gospodarzy, ale londyńczycy byli bezbłędni w grze obronnej.

W krótkim odstępie czasu kapitan reprezentacji Polski dwa razy próbował pokonać bramkarza "The Blues", ale cały czas drogę do siatki skutecznie blokował Caballero. Piłkarze mistrza Niemiec wyraźnie złapali wiatr w żagle, ale wciąż nie byli w stanie skruszyć muru drużyny Franka Lamparda.

W 29. minucie z dystansu uderzał Thomas Mueller, ale futbolówka o kilka milimetrów minęła słupek bramki strzeżonej przez Caballero. Chwilę później Niemiec głową uderzał bezpośrednio z dośrodkowania, ale tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę wcześniej najlepszą okazję w pierwszej połowie mieli "The Blues". Błąd Manuela Neuera mógł się zakończyć stratą gola, ale swojej szansy nie wykorzystał Mason Mount.

Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony meczu na Stamford Bridge z kontrą wyszli gospodarze. Z bliskiej odległości strzelał Alonso, ale na na posterunku był Neuer.

Po zmianie stron na prowadzenie mogli wyjść piłkarze Chelsea, ale dwójkową akcję Mount - Barkley powstrzymał Neuer. Chwilę później wynik meczu otworzył Serge Gnabry, który wykorzystał podanie Robert Lewandowskiego i trafił do siatki Caballero. Zaledwie kilka sekund później ten sam duet przeprowadził podobną akcję, a Gnabry podwyższył rezultat na 2:0.

Na kwadrans przed końcem spotkania rywala dobił jeszcze "Lewy", który wykorzystał podanie Alphonso Daviesa. Po rajdzie Kanadyjczyka, 31-latek nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do bramki "The Blues".

Jeszcze w 84. minucie czerwoną kartkę otrzymał Alonso, który uderzył w twarz Lewandowskiego. Sędzie nie miał wątpliwości i wyrzucił z boiska zawodnika Chelsea.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie. Bayern pokonał na wyjeździe Chelsea 3:0 i stworzył sobie solidną zaliczkę przed rewanżem w Monachium, który odbędzie się 18 marca na Allianz Arenie.

W drugim wtorkowym meczu Ligi Mistrzów SSC Napoli zremisowało u siebie z FC Barceloną 1:1.