ATP w Auckland: Hubert Hurkacz o dwa zwycięstwa od trofeum. Lopez odprawiony w ćwierćfinale

2020-01-16, 11:52

Hubert Hurkacz. Foto: Shutterstock

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP rozgrywanego na kortach twardych w Auckland (pula nagród 610 tys. dolarów). Rozstawiony z numerem szóstym polski tenisista w ćwierćfinale pokonał doświadczonego Feliciano Lopeza 6:4, 6:7 (11:13), 6:4.

• Zajmujący 34. miejsce w rankingu ATP Hurkacz po raz drugi w karierze zmierzył się z 61. w tym zestawieniu Lopezem. W drugiej rundzie ubiegłorocznej imprezy w Winston-Salem 38-letni Hiszpan skreczował. Młodszy o 16 lat Polak wygrał później całe zawody, ciesząc się z jedynego jak na razie tytułu tej rangi w karierze
  • Teraz Polak zwycięstwo wywalczył po zaciętym pojedynku

W pierwszym secie Hurkacz dwukrotnie przełamał rywala, raz ta sztuka udała się rywalowi. W kluczowym momencie pierwszej odsłony Polak poradził sobie jednak z podaniem Lopeza i wygrał 6:4.

Drugi set przyniósł znacznie więcej emocji, które zenitu sięgnęły w tie-break. Gdy wydawało się, że Hurkacz pewnie zamknie mecz w dwóch setach, świetny powrót zanotował Lopez, który od stanu 6:1 dla Polaka odwrócił losy tej partii na 11:13 i ostatecznie zapisał set na swoim koncie.

W trzecim secie Hurkacz już w pierwszym gemie przełamał doświadczonego rywala, a potem wygrał swoje podanie do zera. W kolejnych gemach utrzymywał swój serwis i ostatecznie triumfował 6:4.

W półfinale 22-latek zmierzy się z Benoitem Pairem. Francuz w czwartek w trzech setach poradził sobie z Johnem Millmanem (3:6, 6:1, 6:4). Drugą parę półfinałową stworzą John Isner i Ugo Humbert.

Po turnieju w Auckland Hurkacz przeniesie się na korty w Melbourne, gdzie w poniedziałek rozpocznie się pierwszy tegoroczny turniej Wielkiego Szlema Australian Open. Polak w pierwszej rundzie turnieju zmierzy się z kwalifikantem. Hurkacz po raz pierwszy w karierze znalazł się w gronie rozstawionych w turnieju tej rangi.