Serie A. Szczęsny obronił karnego, ale Juventus przegrał z Lazio. Gol Zielińskiego w meczu Napoli

2019-12-08, 07:47

Wojciech Szczęsny broni karnego w meczu Juventusu z Lazio Rzym . Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

S.S. Lazio zwyciężyło Juventus 3:1 (1:1) w meczu 15. kolejki Serie A. Bramki dla piłkarzy z Rzymu zdobyli Luiz Felipe (45+1'), Sergej Milinković-Savić (74') i Felipe Caicedo (90+5'). Jedyne trafienie dla drużyny mistrza Włoch zanotował w 25. minucie Cristiano Ronaldo. Goście kończyli spotkanie w "10" po czerwonej kartce w 69. minucie dla Juana Cuadrado. Cały mecz w bramce "Bianconerich" rozegrał Wojciech Szczęsny. To pierwsza porażka Juventusu w tym sezonie w rozgrywkach ligowych.

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Napoli w zremisowanym 1:1 (0:1) meczu 15. kolejki. Serie A z Udinese. Poza kadrą meczową Napoli z powodu kontuzji znalazł się Arkadiusz Milik, a spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy obejrzał Łukasz Teodorczyk. Z Rzymu - Piotr Kowalczuk (IAR)
+
  • Bramkę dla Napoli w zremisowanym 1:1 (0:1) wyjazdowym meczu z Udinese zdobył Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski, który rozegrał całe spotkanie, wpisał się na listę strzelców w 69. minucie po podaniu Driesa Mertensa. To jego pierwszy ligowy gol w tym sezonie
  • Poza kadrą meczową drużyny z Neapolu z powodu kontuzji znalazł się Arkadiusz Milik, a spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy obejrzał Łukasz Teodorczyk
  • W innym sobotnim meczu Atalanta Bergamo wygrała z Hellasem Werona 3:2 (1:1). W wyjściowym składzie gości znalazł się Paweł Dawidowicz. Polski obrońca w 85. minucie opuścił boisko po obejrzeniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Na ławce rezerwowych Hellasu cały mecz spędził Mariusz Stępiński
  • W tabeli prowadzi Inter (38 pkt) przed Juventusem (36 pkt) i Lazio (33 pkt)

Popis Szczęsnego w Rzymie

Spotkanie na Stadio Olimpico zaczęło się lepiej dla "Starej Damy", która prowadziła od 25. minuty po trafieniu z bliska Portugalczyka Cristiano Ronaldo.

Tuż przed przerwą rzymianie zdołali jednak wyrównać, gdy po dokładnym dośrodkowaniu Hiszpana Luisa Alberto bramkę zdobył Brazylijczyk Luiz Felipe.

Piechniczek: wskazanie "11" stulecia PZPN to duża odwaga

Od 69. minuty Juventus musiał grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kolumbijczyka Juana Cuadrado. Sędzia skorzystał w tej sytuacji z pomocy VAR i anulował pokazaną wcześniej żółtą kartkę, zmieniając karę na bardziej dotkliwą.

Pięć minut później sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza. Luis Alberto popisał się kolejnym znakomitym podaniem, z którego tym razem skorzystał Serb Sergej Milinković-Savić.

W 79. minucie po faulu Wojciecha Szczęsnego sędzia podyktował rzut karny dla gości, a Polaka ukarał żółtą kartką. "Jedenastkę" wykonywał doświadczony Ciro Immobile, jednak Szczęsny obronił jego strzał, podobnie jak dobitkę.

Spektakularne parady polskiego golkipera nic jednak nie dały Juventusowi. W doliczonym czasie gry bramkarz gości popisał się kolejną świetną interwencją, ale był bezradny wobec mocnej dobitki Ekwadorczyka Felipe Caicedo.

To pierwsza porażka Juventusu w sezonie we wszystkich rozgrywkach, co oznacza, że również pierwsza Maurizio Sarriego w roli szkoleniowca tego zespołu. Natomiast dla znakomicie spisujących się jesienią graczy Lazio to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Obrońcy tytułu mają 36 punktów i tracą dwa do lidera Interu Mediolan, który w piątek zremisował u siebie z Romą 0:0. Lazio jest trzecie – 33.

Premierowy gol Zielińskiego

W sobotnie popołudnie Piotr Zieliński strzelił pierwszą bramkę w sezonie dla Napoli, a jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Udinese 1:1.

To już siódmy z rzędu mecz ligowy Napoli bez zwycięstwa. W tabeli Serie A zespół z Neapolu zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 21 punktów. Media coraz częściej podkreślają, że posada trenera Carlo Ancelottiego jest zagrożona.

Z powodu kontuzji nadal nie gra napastnik Napoli Arkadiusz Milik. Z kolei na ławce rezerwowych gospodarzy całe spotkanie spędził Łukasz Teodorczyk.

Wcześniej tego dnia Paweł Dawidowicz z Verony został ukarany czerwoną kartką w przegranym 2:3 meczu z Atalantą Bergamo. Polski obrońca po raz drugi w sezonie musiał przedwcześnie opuścić boisko, tym razem po dwóch żółtych kartkach.