X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Oni mają białoruskie wizy, nie są zatem uchodźcami". Tekieli o migrantach na granicy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 12:11
- Są migrantami ekonomicznymi. Wielokrotnie mówili, że chcą do Niemiec, że chcą pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, komentator PR24.
Ostatniej doby zanotowano 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
Ostatniej doby zanotowano 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.Foto: PAP/EPA/STRINGER

Ostatniej doby zanotowano 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Do najtrudniejszej sytuacji doszło w okolicach Czeremchy, gdzie 230-osobowa grupa migrantów forsowała granicę z Polską. Jak przekazała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska - zostali oni zawróceni na Białoruś. Kilka osób trafiło natomiast do szpitala i placówek SG.

- Na Białorusi tym ludziom nic nie grozi - ocenił Robert Tekieli i zwrócił uwagę, że osoby przebywające na polsko-białoruskiej granicy "mają białoruskie wizy" i "nie są uchodźcami". - Są migrantami ekonomicznymi. Oni wielokrotnie mówili, że chcą do Niemiec, że chcą pieniędzy - podkreślił. 

Dziennikarz odniósł się również do pojawiających się w mediach krytycznych opinii wobec polskich żołnierzy, policji i Straży Granicznej. - Mamy jakąś chaotyczną agresję medialną wobec służb mundurowych. Chaotyczną, ale osoby, które ją prowadzą, sięgają po naprawdę obrzydliwe sformułowania - mówił.

- Mundur w Polsce zawsze cieszył się wielkim szacunkiem i pytanie jest, dlaczego w taki radykalny sposób jest atakowany? Myślę, że ci, którzy tę akcję represji na Polskę organizują, wiedzą, że czynnik ludzki jest najważniejszy - stwierdził redaktor i dodał, że "na szczęście te ataki nie odnoszą skutku". - Wręcz przeciwnie - młodzież garnie się do Wojsk Obrony Terytorialnej - zauważył. 

Posłuchaj
11:11 _PR24_AAC 2021_11_25-11-33-23.mp3 Robert Tekieli o migrantach. ("Temat dnia/Gość PR24")

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Czytaj także:
TwitterMON_1200_granica
Niebezpieczne zdarzenie na granicy. Wiemy, co z rannym polskim żołnierzem

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Robert Tekieli

Data emisji: 25.11.2021

Godz. emisji: 11.33

jbt

Czytaj także

"To wysłanie sygnału w kierunku Mińska". Prof. Zenderowski o uruchomieniu artykułu 4 NATO

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 12:22
- Uruchomienie artykułu 4 Traktatu Północnoatlantyckiego to wysłanie takiego bardzo jasnego komunikatu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Radosław Zenderowski, politolog i socjolog, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych i Studiów Europejskich Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UKSW w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki migrantów w ataku na granicę. Ucierpiało kilku polskich żołnierzy, dwóch przewieziono do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:15
Minionej doby doszło do dwóch większych prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, wobec polskich służb użyto lasera i gazu łzawiącego, obrzucono też funkcjonariuszy kamieniami. Czterech żołnierzy wymagało pomocy medycznej.
rozwiń zwiń