X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys migracyjny. Nadbużański Oddział SG: w piątek nie odnotowaliśmy prób nielegalnego przekroczenia granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 22:26
Nadbużański Oddział Straży Granicznej nie odnotował w piątek żadnych szczególnych zdarzeń ani prób nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi do Polski.
Straż graniczna
Straż granicznaFoto: MSWiA

- Na lubelskim odcinku granicy polsko-białoruskim piątek upłynął bez szczególnych zdarzeń, nie było też prób nielegalnego przekroczenia granicy państwowej - powiedział rzecznik NOSG kpt. Dariusz Sienicki.

Bogna Janke FORUM 1200.jpg
Prezydencka minister odwiedziła placówki Straży Granicznej. "Migranci mają zabezpieczone wszystkie potrzeby"

Ostatnią próbę nielegalnego przekroczenia granicy w woj. lubelskim odnotowano w czwartek wieczorem na wysokości placówki SG w Janowie Podlaskim. Jak poinformował rzecznik, "funkcjonariusze oraz żołnierze udaremnili czterem emigrantom próbę nielegalnego przekroczenia rzeki granicznej Bug za pomocą łodzi pontonowej". Sienicki dodał, że osoby zostały zawrócone na Białoruś.

Czytaj także:

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

bf

Czytaj także

Ilu żołnierzy jest zaangażowanych w działania na granicy z Białorusią? Wojciech Skurkiewicz wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 14:55
Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział, że wciąż dochodzi do wielu prób nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów znajdujących się na terytorium Białorusi. Dlatego według wiceszefa MON, nie można twierdzić, że sytuacja jest stabilna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na przejściu w Kuźnicy nie ma już migrantów stanowiących zagrożenie". MSWiA o aktualnej sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 15:34
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży poinformował, że według białoruskiej służby granicznej na obszarze przejścia w Kuźnicy "nie ma już migrantów stanowiących zagrożenie". Tamtejsze służby odpowiedziały na wczorajsze pismo polskiej Straży Granicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarze w obronie żołnierzy. Piekara: mamy dość opluwania ich przez V kolumnę

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:00
- Listem otwartym chcieliśmy zaprotestować przeciwko brakowi troski o naszych żołnierzy i funkcjonariuszy na granicy i w symboliczny sposób wyrazić dla nich uznanie i szacunek - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Piekara, pisarz i publicysta.
rozwiń zwiń