X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strzelanina i zamieszki w Bejrucie. Polskie MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:32
W związku z gwałtownymi zamieszkami, które mają miejsce w stolicy Libanu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało do osób przebywających w Bejrucie o zachowanie szczególnej ostrożności, pozostanie w miejscu zamieszkania i unikanie zgromadzeń.
Zwolennicy Hezbollahu w Bejrucie
Zwolennicy Hezbollahu w BejrucieFoto: PAP/EPA/NABIL MOUNZER

W wydanym komunikacie zaleca śledzenie oficjalnych informacji władz libańskich, a także strony Ambasady RP w Bejrucie oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Resort zapewnia, że służby konsularne na bieżąco monitorują sytuację na miejscu. "Do tej pory brak informacji o poszkodowanych polskich obywatelach" - podaje MSZ w komunikacie.

forum liban blackout 1200.jpg
Blackout w Libanie. Zamknięcie dwóch elektrowni paraliżuje kraj

W strzelaninie w Bejrucie zginęło co najmniej sześciu szyitów zmierzających na wiec zwołany przez Hezbollah, który żąda odsunięcia sędziego badającego sprawę eksplozji, do której doszło w stołecznym porcie w sierpniu ubiegłego roku. Zarzuca sędziemu stronniczość. Wspierany przez Iran, mocno uzbrojony Hezbollah i jego sojusznik, szyicki ruch Amal, winę za przeprowadzenie ataku w porcie przypisuje Siłom Libańskim (LF) - partii chrześcijańskiej, która ma bliskie powiązania z Arabią Saudyjską.

Czytaj także:

Minister spraw wewnętrznych Bassam Mawlawi poinformował, że do manifestujących ludzi strzelali snajperzy z dachów.

Relacjonując zajścia, lokalne stacje telewizyjne pokazują sceny przypominające wojnę - pociski odbijające się od budynków i uciekających ludzi. Według źródeł wojskowych jedną z ofiar śmiertelnych jest kobieta, którą kula dosięgła w jej domu.

dn

Czytaj także

USA przekażą prawie 100 mln dolarów na pomoc dla Libanu. Kraj zmaga się ze skutkami zeszłorocznej eksplozji

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 18:35
Prezydent USA Joe Biden podczas środowej wideokonferencji donatorów na rzecz Libanu - rok po eksplozji, która zniszczyła dużą część Bejrutu - obiecał blisko 100 mln dolarów dla tego kraju. Podkreślił zarazem, że żadna pomoc finansowa nie wystarczy, jeśli Liban nie zreformuje gospodarki.
rozwiń zwiń